Про це Шумило заявив сьогодні, 4 жовтня, під час прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів.

"Передавала (цілісно-майновий комплекс заводу на відповідальне зберігання, – ред.) безпосередньо Генеральна прокуратура з понятими, передавала все те майно, яке зазначено в рішенні Печерського районного суду", – сказав Шумило.

Він також додав, що Ірина Сербін, яка є арбітражним керуючим та розпорядником майна підприємства в період його ліквідації, не підписувала акту прийому передачі.

"Ірина Сербін не підписувала цей акт. Я виконую рішення суду", – зазначив Шумило.

Таким чином, він підтвердив, що ліквідатор ПАТ " МСЗ "Океан" Ірина Сербін не передавала йому цілісно-майновий комплекс заводу.

Арбітражний керуючий – це фізична особа, яка має свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого та діє на підставі ухвали господарського суду. У різних судових процедурах він називається розпорядником майна, керуючим санацією та ліквідатором. Через арбітражного керуючого здійснюється зв'язок між сторонами, господарським судом та іншими учасниками у справі про банкрутство.

Леонід Шуміло не зміг докладно прокоментувати наявні на руках у журналістів документи про те, що ТОВ "Океан-Судноремонт" було створено за його ініціативою, щоб уникнути стягнення кредиторами заборгованості ПАТ "МСЗ "Океан", коли він був директором ПАТ.

Як повідомлялося, 9 вересня 2016 року Печерський районний суд Києва заарештував майно заводу "Океан", передавши його екс-президенту ПАТ "МСЗ "Океан" Леонідом Шуміло на відповідальне зберігання.

Ліквідатор ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" Ірина Сербін шокована рішенням Печерського районного суду Києва щодо накладення арешту та визначення "відповідального зберігача" майна в той час, коли на підприємстві-банкруті є законний ліквідатор.

Раніше, в комітеті кредиторів "Океану" висловили побоювання, що Російська Федерація і пов'язані з "Газпромом" люди повертають свій вплив в управлінні заводом.