Про це експерт Atlantic Council пише у своїй статті на сайті аналітичного центру.

За його словами, Києву необхідно поставити перед собою амбітні цілі, зокрема — щорічне економічне зростання на рівні 6-7%, яке Аслунду видається цілком можливим, оскільки Україна дуже відстає від своїх сусідів.

На думку економіста, пріоритетними для уряду України мають стати сім ключових завдань: фінансова стабільність, доступ до ринків ЄС, безвізовий режим з ЄС, приватизація і дерегуляція, політична реформа і реформування держави, реформа юстиції і вступ до Євросоюзу в 2030 році.

Читайте також: Грузія шалено випередила Україну в асоціації з Євросоюзом

Зокрема, Аслунд нагадує, що угода про асоціацію з ЄС відкрила європейські ринки для України та допомагає залучати прямі іноземні інвестиції за рахунок включення України в європейську економічну мережу. Це, за словами експерта, може стати основним джерелом економічного зростання, якщо не брати до уваги агросектор. Автор також наголошує на важливості безвізового режиму для простих українців.

ЄС близький до того, щоб гарантувати Україні свободу від візового режиму. Це дозволить вільно подорожувати по Європі. Десятки тисяч українців вже здобувають вищу освіту в країнах ЄС, мільйони працюють там, отримуючи цінний досвід. Безвізовий режим посилить всі ці процеси міжнародного обміну. На початку 90-х років поляки поверталися додому з Європи з новим світоглядом, навичками, вимогами проведення реформ в своїй країні. Все це принесло вигоду Польщі. Швидше за все, це ж станеться і в Україні,
— пояснив він.

Читайте також: Коли розглянуть питання про безвізовий режим: названо дату

На думку Аслунда, однією з ключових проблем на шляху України є надзвичайно корумпована система правосуддя.

"Східна Німеччина, Естонія і Грузія досягли значного успіху в реформі системи юстиції. Вони просто звільнили всіх старих суддів і прокурорів, а потім найняли абсолютно нових. І Україні варто зробити так само. Більш складний і довгий шлях — це створити окремі антикорупційні служби, як в Румунії. Звичайно, румунський рецепт спрацював, але він зайняв більше часу. І для цього знадобиться серйозний тиск з боку ЄС", — підкреслив економіст.

Якщо Україна досягне успіху на цьому шляху і побудує вільні і чесні економічну, політичну і юридичну системи, тоді країна буде готова подати заявку на членство в ЄС у 2020 році, як заявляв президент Петро Порошенко. Зазвичай процес прийняття нового члена займає деякий час. Тому Україна зможе приєднатися до об'єднання в 2030 році,
— додав Аслунд.

До слова, раніше нардеп від БПП, віце-спікер парламенту Ірина Геращенко розкритикувала німецьких та французьких чиновників, які заявили про можливе відтермінування безвізового режиму для України.