Про це повідомив сайт Bihus.Info з посиланням на державний портал Судова влада.
Читайте також: Вигадки та маніпуляції: скільки разів збрехав одіозний Семочко в скандальному інтерв'ю
Позов Семочка про захист честі, гідності і ділової репутації та спростування начебто недостовірної інформації також стосується автора розслідування "Розвідкою по нирках" Лесі Іванової. Яку саме інформацію позивач хоче спростувати – наразі не відомо. Слухатися справа буде в Голосіївському суді Києва суддею Олександрою Колдіною, яку призначено системою авторозподілу.
Юристи проекту "Тисни" від Bihus.Info вважають, що позов Семочка може бути розцінений як спроба тиску на журналістів. Після виходу в ефір журналістського розслідування НАБУ зареєструвало провадження за підозрою Семочка в можливому незаконному збагаченні, а СБУ відповідно – за підозрою у можливій держзраді. Семочко вирішив подати позов, не чекаючи результатів офіційних розслідувань.
Нагадаємо, у розслідуванні йшла мова про колишнього посадовця СБУ і чинного працівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, який у часи перебування на чолі економічної контррозвідки СБУ втручався у закупівлі ліків для діалізу. А втручання ці спричинили зупинку закупівель і нестачу препаратів, через що померло дві сотні людей.
Відео програми "Наші гроші" з розслідуванням щодо Сергія Семочка:
До того ж, управління Семочка збирало з фармдистриб'юторів данину від 100 тисяч доларів на рік, щоб СБУ не втручалося у бізнес. Коли ж один з постачальників відмовився платити – тоді, за його словами, СБУ почало тиснути шляхом відкриття кримінальних проваджень.
Окрім того, журналістам вдалося вирахувати родину Семочка і виявити, що за останні три роки її члени скупили три маєтки в Козині загальною вартістю у вісім мільйонів доларів, чого не могли дозволити офіційні доходи членів родини. А ще виявилося, що родина новоспеченого розвідника має російські паспорти і часто буває на території анексованого Криму.
Хто такий Сергій Семочко?Екс-очільник Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ у період з 2015 по 2017 роки, екс-очільник Головного управління СБУ у Києві та області у 2017-2018 роках. З липня 2018 року обіймає посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки.