Батьки не розуміють, що можна застрахувати за 25 гривень. У школі ж виправдовуються: мовляв, купувати чи ні такий товар – справа добровільна.

Читайте також: Із львівської школи евакуювали понад 400 дітей через різкий запах газу

Син Анастасії Вінокурової навчається в першому класі. Нещодавно він приніс додому незвичайний щоденник – за нього сказали повернути 25 гривень. А як бонус – страховка, закладена у вартість.

Пам'ятка застрахованої особи, додаток до договору страхування, говорить про те, що 7 гривень 24 копійки коштує внесок на рік за страхування дитини. І якщо моя дитина, наприклад, помре, тоді я маю подати документи до страхової і вони мені виплатять тисячу гривень,
– розповіла Анастасія Вінокурова.

У пам'ятці зазначено – в разі нещасного випадку клієнт має надати договір страхування, але Анастасія його і в руках не тримала. Коли ж зв'язалася зі страховою компанією, показати їй документ відмовились.

Львів
Щоденник продається разом з страховим полісом

Представники брокерської компанії кажуть: договір є на сайті страхової. До того ж, після купівлі щоденника договір укладається автоматично, жодних паперів підписувати не треба. Договором, мовляв, є сам щоденник.

Підписувався колективний договір між виробником щоденників і страховою компанією "Стройполіс", під який вважаються застрахованими всі власники щоденників,
– роз'яснила керівник брокерської компанії Марія Пучініна.

І додала, що за вісім років страхова компанія виплатила компенсацію за сотні випадків. Однак, купувати чи не купувати щоденники – обирають самі батьки. У цьому переконують і директор школи, і міське управління освіти. Ігор Галушко, директор школи 55, запевнив: "За всі роки в нас не було відмов від цього щоденника". А Зоряна Довганик, начальник міського управління освіти, заявила: "Ніхто не може застрахувати дитину без бажання і дозволу батьків".

Читайте також: Не інтелект: що впливає на успішність дитини

У Міністерстві освіти кажуть, що в самих щоденниках нічого злочинного немає. А от щодо страхування – радять звертатись до міського управління освіти та правоохоронців. Якщо в історії із щоденниками знайдуть порушення прав дитини, тоді саме поліція шукатиме винних.