Журналістка обурилася тим, що Генпрокуратура отримала доступ до інформації з її телефона. Медійниця запідозрила: це через те, що разом із колегами розслідувала зловживання топ-посадовців. У цій справі також фігурує голова Антикорупційного бюро Артем Ситник. І, ймовірно, на нього тиснуть через журналістів, з якими він спілкувався.

Читайте також: Скандал навколо доступу до телефону Седлецької: журналістка прокоментувала рішення суду

У судовій залі журналістка Наталя Седлецька та слідчий Руслан Іжук зустрілися вперше. До цього у схожій залі першої інстанції прокурор був сам і запросив у суду доступ до даних з телефона розслідувачки за 18 місяців, до того ж, мова йшла і про листування, і дзвінки та геодані. Суд дозволив – такий масив інформації, начебто, знадобився для розслідування справи директора НАБУ Артема Ситника.

Ситник
Артем Ситник

ГПУ заявляє, що той зустрічався із журналістами та незаконно говорив про справи топ-чиновників ще на етапі досудового слідства. Підтвердження цьому шукати вирішили в даних із телефонів тих журналістів, які були на зустрічі. З таким формулюванням попросили в Печерського суду доступ до щонайменше двох телефонів – Крістіни Бердинських та Наталі Седлецької. Редактор програми "Схеми" подала скаргу на прокуратуру за такі дії.

Бердинських
Крістіна Бердинських

Адвокат просить заборонити доступ прокуратури до всіх пересувань, дзвінків та листування журналістки. Називає такі дії порушенням права працівника преси не розголошувати своїх джерел інформації. В прокуратурі ж іншої думки.

Шановна пані журналіста є свідком у кримінальному провадженні. Вона доступу до справи немає жодним чином. Які слідчі дії проводяться слідчим прокурором – вона не може знати,
– заявив прокурор Генеральної прокуратури Валерій Зимогляд.

Судді сторони заслухали і вирішили – задовольнити скаргу частково. Визнали, що слідчі перевищили повноваження, коли запитали аж стільки інформації. Однак частково доступ їм надали – до даних геолокації з телефона в межах конкретних районів Києва. Зокрема, вулиці Сурікова, де розташоване Антикорупційне бюро, та Солом'янської площі.

Седлецька
Наталя Седлецька

Однак – дані, які ГПУ встигли вже передати, залишаться у прокурорів.

Наразі нам не відомо, чи вже слідство отримало такі дані. До того ж, у своїх коментарях генпрокурор, насправді, не прямо, але підтвердив, що такі дані вже були отримані. Отже, сьогоднішнє рішення може не мати вже ефекту такого, як ми домагалися,
– повідомила редактор програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталя Седлецька.

Тепер журналістка з адвокатом націлені на міжнародні суди, адже не мають бажання залишати такий прецедент без уваги.

Читайте також: Суд виніс остаточне рішення у справі журналістки "Схем" Седлецької

Про те, що слідкування за журналістами порушує демократичні норми – заявляли і міжнародні експерти та журналістські організації. Адже такий тиск може вплинути на медійників, які проводять вкрай важливі викривальні розслідування в Україні.