Таку думку висловив американський соціолог та історик Ян Томаш Ґросс в інтерв’ю німецькому виданню "Welt am Sonntag", передає "Уніан".

"Нагадую полякам про ганебний розділ їхньої історії. Саме цей розділ прагнуть сьогодні, особливо консервативні політики правого спрямування, усунути з публічних дебатів", – вважає Ян Томаш Ґросс.

Читайте також: Україна може отримати нового ворога, – дипломат

Окрім того, історик нагадав, що екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський перепросив за вбивство євреїв у місцевості Єдвабне.

На думку Яна Томаша Ґросса, наслідком новелізації закону про "бандеризм" може стати обмеження свободи наукових досліджень на тему участі поляків у злочинах Німеччини.

Зараз чимало істориків займається польською співучастю у Голокості. Євреї, які завдяки допомозі поляків могли знайти безпечний притулок, тікаючи від SS, розповідають про те, як їх самих та їхніх побратимів поляки шантажували, били і переслідували,
– пояснив історик.

Тож цілком імовірно, що наслідком закону про Інститут національної пам’яті може стати притягнення до кримінальної відповідальності і євреїв, які нагадуватимуть про факти, "незручні для польської громадської думки".

Нагадаємо, спікер МЗС Ізраїля Еммануль Нахшон зазначив, що закон про Інститут національної пам’яті забороняє стверджувати про причетність поляків до Голокосту.

Влада Ізраїля планує відкликати свого посла Анну Азарі з Польщі у відповідь на схвалення Сенатом скандального законопроекту.