Безвіз для України у ЄС ніхто не збирається скасовувати

Таке переконання висловив 5 травня в інтерв'ю Bituk.media заступник керівника Офісу Президента з питань міжнародної співпраці Ігор Жовква.

До слова Чехи дозволили іноземцям в'їзд на роботу, відновлюють міжнародне сполучення

Від жодного нашого співрозмовника я не чув, що це (пандемія COVID-19 – 24 канал) стане підставою, щоб закрити кордон для українців чи, тим більше, скасувати безвізовий режим,
– заявив Жовква.

І додав, що це ж стосується і безвізового режиму з усіма іншими країна, а не лише з Європейським Союзом. Також заступник голови ОП наголосив:

  • Через пандемію світові гравці дійсно повинні запровадити певні зміни у системі міжнародних відносин;
  • Але мета цих змін – якраз унеможливити закриття кордонів за умов повторення пандемії.

Для подолання подібних викликів ЄС та країни Східного партнерства вже зараз мають напрацьовувати новий алгоритм співпраці.

Ми запропонували ініціативу, щоб оперативно в умовах пандемії заснувати союз країн-сусідів у подоланні коронавірусу. Потрібно щось робити. Інакше кожного разу ми будемо заручниками таких пандемій,
– підсумував Ігор Жовква.

Хто такий Ігор Жовква?Ігор Жовква — 40-річний український дипломат, має ранг надзвичайного і повноважного посла. Кандидат політичних наук.

З 2014 року керував Головним департаментом зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України Петра Порошенка.

Працює заступником голови Офісу Президента України Володимира Зеленського з 10 вересня 2019 року.

Про безвізовий режим України та ЄС: коротко

  • З 11 червня 2017 року українці здобули право на короткотермінові подорожі до країн ЄС і Шенгенської зони без оформлення віз.
  • Мовиться про подорожі до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування.
  • Безвізовий режим для українців діє на мандрівки до всіх країн Європейського Союзу, до кількох країн Європи, що не входять до ЄС, і не діє щодо Великої Британії й Ірландії.
  • Щоб скористатися безвізовим режимом з ЄС потрібно мати лише біометричний паспорт (якщо прикордонники попросять, треба також аргументовано довести мету й умови поїздки та свою платоспроможність).

У які країни Європи українці можуть їздити без віз: інфографіка – у матеріалі 24 каналу.