Загалом рівень пристібання в Україні становить 26,04%. Про це повідомили у Центрі демократії та верховенства права.

Читайте також Як підготувати авто до зимової подорожі: 10 порад водіям

На думку експертів, причинами низького рівня користування ременями є упередження, які спонукають водіїв не пристібатися, та низький штраф – 51 гривня.

Ця сума створює у людей відчуття, наче правило про користування ременями є несуттєвим, його можна порушувати. Хоча ціною такого порушення може бути життя,
– заявила директорка Центру Олеся Холопік.

Дослідження проводили учасники Кампанії "За безпечні дороги" у 24 містах України. У ньому взяли участь понад 33 тисячі водіїв.

До теми Як перевіряти шини перед далекою дорогою: поради водіям

Зокрема, 25 – 85% водіїв у всіх досліджених містах не пристібаються під час поїздки. Водночас у 12 з них цей показник найчастіше становить 70 – 80%.


Рівень користування ременями безпеки / Фото Центру демократії та верховенства права

Відповідно до результатів дослідження, найчастіше водії пристібаються у Львові, Черкасах, Дніпрі та Вінниці. Водночас менше ніж 18% водіїв користуються ременями у Чернівцях, Кропивницькому та Сєвєродонецьку.

Читайте також Діти в автомобілі: правила перевезення під час подорожі Європою

Згідно з дослідженням, упродовж 2019 – 2020 років використання ременів безпеки майже не покращилося у порівнянні з 2018. Наприклад, у 2019 році загальний рівень пристібання був меншим, аніж у 2020 на 2 – 3%. Однак вони можуть бути статистичною похибкою.