Про це повідомила віце-прем'єрка з питань євроінтеграції та гендерної рівності в Кабміні Іванна Климпуш-Цинцадзе у Facebook.

Читайте також: Американський Vogue опублікував хвалебну статтю про Івана Дорна та гендерну боротьбу в Україні

Лише 5% жінок за 26 років Незалежності України склали жінки-міністри. П’ять разів жінки очолювали Міністерство охорони здоров’я, чотири рази – Міністерство праці та соціальної політики.

У 2016 році Україна опинилася на 69-му місці із 144 країн у рейтингу гендерної рівності (The Global Gender Gap Report). Низьким є рівень представленості жінок у суспільному та політичному житті, і це очевидно, адже навіть у нинішньому уряді серед 24 членів є усього 3 жінок,
– написала віце-прем’єрка.

За весь період незалежності було лише шість губернаторів-жінок. Наразі є лише одна жінка, яка очолює Харківську область – Юлія Світлична.

У 2016 році вперше призначили Іванну Климпуш-Цинцадзе на посаду віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Два роки пробула на посаді Міністра фінансів України Наталія Яресько.

У Франції проблем із гендерною рівністю немає: в урядах країни є 14 жінок та 14 чоловіків. Схожа ситуація із Швецією та Канадою.