Про це повідомив власний кореспондент видання УНІАН у Росії Роман Цимбалюк у прямому ефірі 24 каналу.

Важливо! Масштабна спецоперація поліції у Білій Церкві: що відбувається

На акції були присутні тисячі людей, порахувати точну кількість важко, адже всі підходи до мерії перекрили. Поліція фактично поділила центральну частину міста на сектори. За інформацією організаторів акції, на протести вийшли від 5 до 10 тисяч осіб.

Багатьох людей вивозили на автозаках, ще частину правоохоронці "видавлювали", створюючи живий ланцюг.

Акція протесту у Москві: фото "Дождь"

Окрім того, поліція вибірково переписувала паспортні дані у людей та змушуваала підписати попередження про відповідальність за участь у несанкціонованому мітингу.

Серед затриманих – важкотравмовані

Кореспондент телеканалу "Дождь" передає, що у переході дівчині розбили голову. Натомість вона почала своєю кров'ю обмазувати співробітників Росгвардії, які стояли поруч.

Журналісти зафіксували, як на Лубянській площі поліцейські кийками били декількох протестувальників. Одного хлопця фактично "склали навпіл".

протести в Москві затримання місцеві вибори
Протестувальника у Москві фактично "склали навпіл"/ фото "Новая газета"

Москва протести
Протестувальники на акції в Москві, вигляд зверху/ фото Mash

Окрім того, щонайменше 2 постраждалих під час затримання відвезла "швидка допомога".

Йдеться, зокрема, про Костянтина Коновалова – йому поламали ногу під час затримання. Також муніципального депутата Олександру Парушину відвезли на "швидкій". Їй розбили голову до крові, і жінка втратила свідомість.

Також серйозні поранення отримав журналіст Максим Кондратьєв. Його в автозаку штовхнув один із правоохоронців. Наразі "швидка" везе Кондратьєва до лікарні.


Поранений журналіст Максим Кондратьєв/ фото ovdinfo.org

До речі, серед затриманих у російській столиці – багато жінок пенсійного віку. Багатьох годинами тримали в автозаках, всередині температура повітря перевищувала +40 градусів.

Обшуки в опозиціонерів

Під час трансляції неузгодженої акції протесту біля мерії Москви в офіс опозиційного російського телеканалу "Дождь" прийшли співробітники поліції. Вони вручили головному редактору Олександрі Перепєловій повістку на допит. Слідчий комітет РФ викликає її в якості свідка у справі про перешкоджання роботі виборчкомів.

Відео, на якому видно, як до редакції "Дождя" зайшли правоохоронці:

Жорстокі затримання протестувальників у Москві: відео

Відео із натовпом протестувальників у Москві:

А в ніч на 26 липня до незалежних кандидатів, яких не допустили на вибори в Мосміськдуму, прийшли з обшуками. Поліція з'явилася в Фонді боротьби з корупцією Олексія Навального, в домі літніх батьків муніципального депутата Костянтина Янкаускаса, в штабі опозиціонера Іллі Яшина. Останнього, до речі, теж забрали правоохоронці.

Через соцмережі він попросив протестувальників поки розійтись і "берегти себе". Окрім того, він анонсував чергову акцію протесту в російській столиці 3 серпня.

Станом на 22:00 у Москві спецпризначенці зачищали Трубну площу. За інформацією "Нової газети", розганяють навіть звичайних перехожих. Жорстокі затримання у російській столиці продовжуються.

О 23:30 стало відомо про 1127 затриманих протестувальників у Москві.

Чому у Москві люди вийшли на протести?

Акцію біля московської мерії минулого тижня анонсував опозиційний політик Олексій Навальний, якого через кілька днів засудили до 30 днів за ґратами. Люди зібралися на підтримку кандидатів від опозиційних сил, котрим офіційно відмовили в реєстрації на виборах до міської думи російської столиці.

Опозиціонери стверджували, що зібрали необхідну кількість підписів для реєстрації кандидатами в депутати (3% підписів від загальної кількості жителів свого округу). Перевіривши ці підписи, виборчкоми відмовилися реєструвати більшість кандидатів від опозиції.

Основною причиною відмов був брак у підписних листах – виборчкоми начебто знаходили неточності в заповненні, помилки в паспортних даних і "мертві душі" – прізвища людей, які вже померли.

Цікаво! Російські ЗМІ писали, що лише 11% москвичів готові вийти на протести через скасування реєстрації опозиційним кандидатам. Втім, слід пригадати, що в російській столиці проживає приблизно 12 мільйонів 197 тисяч мешканців. Тобто, на протести готові були вийти "лише" 1,3 мільйони людей.