Як Україна дізналася про Кирила Трофимчука

Сестра хлопця Христина була однієї із тих, хто давав коментарі після трагедії. На місці інциденту вона разом із мамою перебувала ледь не від самого початку. В одному з інтерв’ю вона згадала про свого брата та показала його фото.

Важливо! Пожежа в коледжі Одеси: під завалами знайшли ще 2 тіла – кількість жертв зросла до 10

Кирило Трофимчук, пожежа, Одеса, жертви, Троїцька, економічний коледж
Рідня розшукувала Кирила Трофимчука 4 дні

Він – прекрасний. Він – настільки світла людина для мене. Я не можу зараз підбирати слів… Він є, він – живий,
– пригадувала під час пошуків сестра Кирила.

Коментар Христини Трофимчук про її брата Кирила: відео

Що відомо про загибель Кирила Трофимчука

У момент займання Кирило перебував на п’ятому поверсі в кабінеті інформатики – у нього мала бути лекція з вищої математики. Одними із останніх його слів телефоном мамі були: "Мамочко, ми горимо. Ми – відрізані… Мамочко, я дуже сильно тебе люблю. Не можу, задихаюся...".

Того ранку ми зідзвонювалися кілька разів. Уперше Кирило подзвонив в 9:43, коли ще їхав до коледжу. Сказав, що його нудить, і хотів вийти з маршрутки. Але потім написав, що все-таки доїде. О 10:01 ще раз подзвонив і сказав: "Я – біля коледжу. У мене паморочиться голова. Може, я не вийду?". Як відчував... Але я сказала, щоб ішов,
– пригадує у коментарі "Фактам" Олена Трофимчук, мати Кирила.

За її словами, о 10:23 телефон хлопця вже був поза зоною доступу. І саме в це час відключилися телефони у інших дітей, хто перебував у момент пожежі разом із Кирилом.

"Останній, хто бачив мого сина, – його однокурсник Ігор. Ігоря витягли з вікна, коли він уже був без свідомості. Він буквально висів на тому вікні. Він розповів: "Ми з Кирилом разом бігли... Потім я повернувся, а його немає. Кричав йому: "Кирило! Кирило!" Але його вже ніде не було. Я сказав пожежникам, що там залишився хлопчик... ", – додає жінка.

Зверніть увагу! Не бачив такого за 21 рік роботи, – рятувальник розповів, як вижив у пожежі в Одесі

Кирило Трофимчук, пожежа, Одеса, жертви, Троїцька, економічний коледж
Кирило Трофимчук у момент пожежі перебував на 5 поверсі

Разом із Кирилом загинула також його 43-річна викладачка. Щоправда жінка дійти на заняття не встигла. З дітьми ж у момент займання перебувала помічниця викладачки. Одногрупники Кирила розповідають, коли почалася пожежа, вони, перебуваючи в кабінеті, не знали, що щось горить. Зрозуміли, тільки коли з'явився дим. І було надто пізно: на третьому поверсі все горіло, і ті, хто був вище, вже не могли вийти. Їм залишалося лише стрибати з вікон.

"Наші діти не встигли евакуюватися через те, що не спрацювала сигналізація. Вони навіть не здогадувалися, що на третьому поверсі виникла пожежа. А коли діти зрозуміли, що будівля горить, вони вже не могли звідти вибратися. Чому в коледжі не було системи пожежної сигналізації? Кажуть, якісь датчики там стояли, але вони давно вже були несправними", – зауважила Олена Трофимчук.

Радимо ознайомитися! Пожежа в Одесі на Троїцькій: що сталося, причини і деталі трагедії

Другий загиблий син за 1,5 роки

На жаль, загибель Кирила – не перше горе, що спіткало родину Трофимчуків. Його мати у травні в своєму фейсбуці писала, що торік поховала ще одного свого сина – Іллю. Обом на момент смерті було по 16 років.

Кирило Трофимчук, пожежа, Одеса, жертви, Троїцька, економічний коледж
1 травня 2018 року від страшної хвороби помер брат Кирила – також 16-річний Ілля

У 2015 році Іллі поставили діагноз саркома Юінга хребта. За життя підлітка боролися 3 роки та всією Одесою збирали гроші на дороге лікування. Навіть з’явилася відповідна спільнота у фейсбуці. Відомо, що Ілля був баскетболістом.

Кирило Трофимчук, пожежа, Одеса, жертви, Троїцька, економічний коледж
Гроші на лікування Іллі Трофимчука збирала вся Одеса

До теми! Пожежа в коледжі на Троїцькій у Одесі: поховали першу жертву – фото

Що відомо про пожежу в коледжі на Троїцькій в Одесі

  • Пожежа сталася на вулиці Троїцькій у Коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу 4 грудня близько 10:00.
  • Вогонь спалахнув на 3 поверсі 6-поверхового навчального корпусу. Людей із будівлі евакуювали. Орієнтовна площа пожежі склала 4 тисячі квадратних метрів.
  • Через тривалий час вогонь вдалося локалізувати, а потім повністю загасити.
  • Внаслідок пожежі загинули вісім осіб. Першою жертвою стала студентка коледжу 17-річна Ксенія Бабенко. Вона вистрибнула з палаючого коледжу і збила рятувальника, що ліз пожежною драбиною на верхні поверхи коледжу. Рятувальник Сергій Шатохін помер у лікарні 7 грудня через важкі травми.
  • Кількість постраждалих зросла до 32 осіб, серед них – 15 неповнолітніх студентів.
  • За фактом пожежі у коледжі в Одесі поліція відкрила кримінальне провадження. Цю справу розслідують як порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.
  • Поліція розглядає 2 причини займання: навмисний підпал та аварійна робота електрообладнання. Зокрема, пожежа могла спалахнути через електрообігрівачі, які ввімкнули через відсутність центрального опалення. Також у ДСНС висловили версію, що пожежа могла виникнути через несправний подовжувач.
  • 5 та 6 грудня оголосили дня жалоби в Одесі, а 8 число – днем національної жалоби в усій Україні.