Аби уникнути неприємностей, власнику чотирилапого друга доведеться привчити його жити у місті.

“Собаку привчають до елементарних команд, які вона повинна виконувати. Реакція собаки на якісь подразники. Ну, наприклад, вона буде в межах міста і якась людина, наприклад, буде поруч проходити і голосно закричить - повинна собака розуміти, що цей подразник її не цікавить. Тобто вона спокійно залишиться на місці і не нанесе негативу”, - каже директор КП "Центр ідентифікації тварин" Олег Качкан.

Собака має бути керованим і слухатися свого власника. Втім і сам хазяїн мусить знати правила вигулу та утримання тварини, а також поводження у громадських місцях. Особливо це стосується власників потенційно небезпечних порід, представників яких лише у Києві зареєстровано понад 7 тисяч. І хоча господарю здається, що його вихованець - наймиліше створіння, небезпека існує.

“Не можна забувати, що собака це хижак, це звір в якого є зуби. Вона може зашкодити здоров’ю. Тому розраховувати, і бути впевненим на 100%, безумовно не можна. Тому і створюються правила та норми поведінки собак”, - каже кінолог Олександр Василенко.

“Не було неприємних ситуацій. У нас є, де погуляти з собакою. А так він не кидався, нікого не кусав. Він взагалі дуже добрий, вихований собака в нас”, - каже власниця собаки Тетяна Арсенівна.

В Україні щорічно реєструється понад дві тисячі випадків укусів домашніми тваринами. Торік Верховна рада взялася ввести кримінальну відповідальність за порушення правил вигулу собак, якщо це призвело до тілесних ушкоджень. Втім, закон так і не ухвалили.