У СРСР (і, відповідно, на теренах Української РСР) День Перемоги був оголошений неробочим днем Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26 квітня 1965 року як "Свято Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр".

Після проголошення Незалежності України, у 1991 році до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР були внесені зміни і в переліку святкових днів 9 травня було зазначено як "День Перемоги".

Для більшості українців (82%) День Перемоги є великим святом, водночас 13% вважають його звичайним вихідним, а ще 3% – звичайним днем тижня (соцопитування Research & Branding Group).

75% українців святкуватимуть 9 травня, а 18% – ні. Наприклад, на Заході лише 50% населення збираються святкувати День Перемоги, а 42% не мають такого наміру.

Та, не зважаючи на це, за даними міліції Львівщини, правоохоронці отримали заявки на 23 заходи у місті. За інформацією КМДА, прийнято 8 заявок на проведення акцій і заходів 9 травня у Києві.

Програма заходів у Києві

Щоправда, у Львові міліція вже заявила, що готова до масових провокацій. Про провокації й сутички кажуть і у "Свободі". У партії наголошують, що 9 травня влада готує масштабні провокації у Львові, зокрема, силовий варіант розвитку подій.

Водночас, як відомо, 7 травня, у Львові суд призупинив ухвалу міськради про заборону радянської символіки. Івано-Франківський суд також дозволив символіку СРСР.

Вчора, 8 травня, офіційний сайт прокуратури Тернопільської області повідомляє, що заборона на розміщення радянської символіки на державних установах та комунальних підприємствах міста Тернополя станом на зараз призупинена.

До слова, сайт Телеканалу новин "24" вестиме трансляцію із різних регіонів країни, зокрема, зі Львова. Слідкуйте сьогодні за нашими новинами на сайті.