В історії українських виборів на президентські вибори ходять близько 60% виборців, на парламентські – 55%, на місцеві – 50%. Це класичні показники, розповів в інтерв’ю "РБК-Україна" директор Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Читайте також: З явкою на парламентських виборах будуть проблеми, – ЦВК

Наскільки сильно сезон відпусток вплине на явку на виборах у Раду?

Частина опитаних українців кажуть, що планують відпустки у період виборів. При цьому серед них є ті, хто кажу, що прийде голосувати, але у зв'язку з відпусткою в реальності вони точно не прийдуть, переконаний Антипович.

Він також підтвердив, що зараз спостерігається набагато менший ажіотаж зі зміною місця голосування, ніж на президентських виборах, "тому що першу емоцію зі зміною влади вже випустили".

"Зміна Порошенко на Зеленського – кардинальна зміна з погляду підходів до української політики і виборів. Це називали "електоральним майданом", що цілком правомірно", – сказав директор "Рейтингу".

Зараз ми маємо продовження президентської кампанії, запит на зміни тільки виріс, міняти всіх і вся українець готовий і хоче, але все ж градус трохи знижується. Але, в будь-якому разу, явка буде вищою від звичної, може, дотягуватиме до 60%, на рівні 57-58%,
– припустив соціолог.

Читайте також: Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту

Людей якого віку прийде більше проголосувати на виборах?

Старше покоління традиційно активніше ходить на вибори. Так, серед людей пенсійного віку 71% декларують, що однозначно візьмуть участь у виборах, а серед молоді до 30 років – 57%, що теж немало.

Антипович пояснив, що молоді є за кого голосувати. Це 2 політсили, які умовно можна віднести до молодого покоління – "Слуга народу" і "Голос". Вони вже "наводять" на дільниці свого виборця.

Ми ставимо людям запитання, як би вони проголосували, якби їхня політсила не йшла на вибори. І частина виборців "Слуги народу" і "Голосу" не обирають іншу партію, а кажуть, що взагалі б не прийшли на вибори,
– розповів директор "Рейтингу".

Ситуація з відпустками додає шансів старим політичним силам, коли на вибори фактичо прийде трохи більше старших виборців, ніж молоді. Від цього виграють "Батьківщина", "Опозиційний блок" та "Опозиційна платформа – За життя".

Дізнайтеся про ключові повноваження Верховної Ради

як змінити місце голосування на парламентських виборах 2019 в Україні

номери партій у бюлетені вибори Верховна Рада