Компанія Space X вела пряму трансляцію не лише пуску, а й перших годин перебування ракети у космосі. За їхніми розрахункам, виведення супутника зв'язку та апарату, призначеного для дослідження Місяця, відбудеться приблизно через 44 хвилини після старту.

Читайте також: Найлегший космічний апарат в історії полетить на Місяць на ракеті SpaceX

Як SpaceX запускала на Місяць ракету з космічним апаратом Ізраїля: відео

Зауважимо, що Space X зуміла забезпечити вертикальний спуск відпрацьованого першого ступеня ракети-носія. Вони використали цей ступінь двічі – під час виведення на орбіту як супутника зв'язку в липні 2018 року, так і супутника дистанційного зондування Землі SAOCOM-1A в жовтні минулого року.

Крім того, компанія розробила технологію повернення на землю першого ступеня, оснащеного чотирма розкладними посадковими опорами для м'якого приземлення. Спуск здійснюється за допомогою гальмування двигунів і парашута. Повторне застосування цього ступені дозволяє здешевити майбутні пуски.

Відео пуску ракети-носія Falcon 9 з місячним космічним апаратом "Берешит"

Що відомо про супутник Nusantara Satu. Він належить компанії Pasifik Satelit Nusantara, що є провідним в Азії провайдером телекомунікаційних послуг орбітального базування. Апарат призначено для поліпшення підключення до інтернету, а також для забезпечення передачі звуку, зображення та даних на території архіпелагу, на якому розташовується Індонезія. На борту носія також перебуває експериментальний малий космічний апарат S5 Дослідницької лабораторії ВПС США, термін його експлуатації в космосі обмежено одним роком.

Що відомо про ізраїльський апарат "Берешит" (назва першої біблійної книги Буття на івриті). Його маса становить 600 кілограмів. Створювався апарат в рамках проекту Google Lunar X Prize. Згідно з його умовами, приватна компанія, яка першою доправить на Місяць автоматичну станцію, здатну пересуватися по поверхні природного супутника Землі на відстані мінімум у 500 метрів, отримала б приз у 20 мільйонів доларів. У березні 2018 року компанія Google скасувала цей конкурс, проте ізраїльська компанія продовжила роботу над місячним модулем, витративши на проект близько 88 мільйонів доларів.

У чому полягає місія ізраїльського комічного апарату. Він повинен доправити на Місяць капсулу часу, копію якої було вручено 17 лютого президенту Ізраїлю Реувену Рівліну в його резиденції.

Капсула часу – це величезна база даних, збережена на спеціальних дисках, які можна зняти з космічного корабля, і налічує вона сотні цифрових файлів, зокрема Біблію та відомості про SpaceIL, будівництві космічного корабля, ізраїльської національної символіки, культурні цінності та матеріалах, які збирала громадськість протягом багатьох років. Капсула часу залишиться на Місяці після завершення місії,
– розповіли у прес-службі ізраїльського лідера.

Ізраїльтяни мали намір здійснити посадку свого апарату на Місяць іще 13 лютого 2019 року. Зараз вони очікують, що станція здійснить посадку 11 квітня поточного року. У разі успіху Ізраїль стане четвертою країною (після Росії, США та Китаю), якій вдасться доправити автоматичну станцію на поверхню природного супутника Землі.

Додамо, компанії SpaceX має намір найближчим часом побудувати Big Falcon Rocket – це має статися до кінця 2019 року. Планується, що ця ракета вже у 2023 році відправить до Місяця перших туристів, зокрема японського мільярдера Юсакі Маедзава.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно