ІСТОРІЯ БОНДІАНИ

53 роки та 24 фільми — саме стільки триває історія Джеймса Бонда, тримаючи глядачів біля кіноекранів

ІСТОРІЯ БОНДІАНИ

53 роки та 24 фільми — саме стільки триває історія Джеймса Бонда, тримаючи глядачів біля кіноекранів
6 листопада в Україні стартує прокат нового фільму про Бонда —"007: Спектр". З нагоди української прем'єри екшна Телеканал новин "24" пропонує згадати, як змінювався Джеймс Бонд протягом цих 53 років.
>200
людей убив
>50
дівчат спокусив
>150
разів цілувався
3+1+1
танцював, співав та плакав

1962 - 1967, 1971

Шон Коннері

Уперше знявся в ролі Бонда в 32 роки у фільмі "Доктор Ноу" та зіграв головну роль у ще п'яти фільмах франшизи.
"Доктор Ноу" (1962)
"Доктор Ноу" (Dr. No), 1962 р.

Перед Бондом стоїть завдання з'ясувати, що є джерелом електронних перешкод у комп'ютерах американських пускових шахт на мисі Канаверал. Згідно з наявними даними, злочинці переховуються на Ямайці, куди й вирушає спецагент. У цій стрічці він вперше стикається зі "Спектром", зокрема, з учасником структури — доктором Ноу.

"З Росії з любов'ю" (From Russia With Love), 1963 р.

Другим завданням для Джеймса Бонда стало вивезення зі Стамбула російського агента-красуні та надсекретного шифрувального апарата "Лектор". Водночас колеги доктора Ноу по "Спектру" намагаються помститися Бонду та зіпсувати стосунки між Великобританією та СРСР.

"Голдфінгер" (Goldfinger), 1964 р.

У цій частині бондіани агент 007 бореться проти міжнародного злочинця Годфінгера, який має на меті знищити золотий запас США. Це єдиний фільм франшизи з Коннері, де немає організації "Спектр", а також перший фільм про Бонда, де з'являється легендарний Aston Martin DB5, який глядачі побачать ще щонайменше в 4 частинах бондіани. Часто ця стрічка очолює рейтинги фільмів про Бонда, багато хто вважає її своєрідним "золотим стандартом" бондіани.
Aston Martin DB5
"Кульова блискавка" (1965)
"Кульова блискавка" (Thunderball), 1965 р.

Цього разу злочинці зі "Спектра" захоплюють бомбардульник з двома атомними бомбами на борту та вимагають дорогоцінного каміння на 100 млн фунтів стерлінгів. Фільм отримав премію "Оскар" за найкращі візуальні ефекти.

"Живеш тільки двічі " (You Only Live Twice), 1967 р.

"Спектр" викрадає американських космонавтів та підставляє СРСР, як наслідок, між країнами починається конфлікт. Події фільму відбуваються у Японії, де Бонд має завадити початку ядерної війни. Фільм отримав саме таку назву, бо, за сюжетом, через велику кількість ворогів спецслужби змушені інсценувати смерть Агента 007. Проте "мертвим" він довго не пробув.

1969

Джордж Лезенбі

Бонд на один раз.

"На секретній службі Її Величності" (On Her Majesty's Secret Service), 1969 р.

Після стрічки "Живеш тільки двічі" Коннері вирішив покинути бондіану через страх бути несприйнятим у інших ролях, адже глядачі вже звикли бачити його як Джеймса Бонда.

Агент 007 переслідує старого ворога Блювельда та опиняється в Португалії, де закохується в доньку короля злочинного світу. Використовуючи зв'язки свого потенційного свекра, Бонд виявляє секретну лабораторію, замасковану під приватну клініку, де Блюфельд розробляє новий смертоносний вірус.

Фільм зустріли шквалом критики. Переважно глядачі критикували самого Лезенбі та вимагали повернути в бондіану звичного Коннері.
"Діаманти назавжди" ( Diamonds Are Forever), 1971 р.

Та після не зовсім вдалої стрічки без Коннері, актора таки вмовили повернутися в бондіану для ще одного фільму. Остаточно його переконав фантастичний на той час гонорар у $1,25 млн і відсотки від прокату.

За сюжетом, Джеймс Бонд розслідує викрадення величезної партії південноафриканських алмазів та виходить на слід свого запеклого ворога Блофельда, який створює наднебезпечний космічний лазер, здатний спричинити катастрофічні руйнування.
"Діаманти назавжди" (1971)

1973 - 1985

Роджер Мур

Знявся у 7 стрічках про Агента 007 протягом 12 років та став найстаршим актором, що зіграв Бонда. На момент зйомок останньої стрічки із Муром йому було 57 років.
"Живи та дай померти" (1973)
"Живи та дай померти" ( Live and Let Die), 1973 р.

На кастингу фільму "Доктор Ноу" Роджер Мур програв Шону Коннері, та все ж потрапив до бондіани після нього. Лейзенбі розчарував продюсерів, тому роль вдруге йому не пропонували, натомість віддавши її Муру. Роджер неймовірно сподобався публіці та затримався в бондіані надовго. В основі сюжету цієї стрічки - боротьба Бонда з наркобаронами та наркообігом у США, який стрімко розвивається до критичних масштабів.

"Чоловік із золотим пістолетом" (The Man with the Golden Gun ), 1974 р.

Дехто вважав, що Мур більше схожий на флемінгівського Агента 007, ніж Коннері. І справді, з приходом "третього Бонда" головний персонаж фільму трохи змінився та більше нагадував героя книги. Цього разу у штаб-квартиру англійської спецслужби потрапляє золота куля з номером "007". Джеймсові Бонду пропонують залягти на дно, але він, звісно, робить усе навпаки та сам вирушає на пошуки таємничого кіллера Франциска Скараманги, який убиває саме золотими кулями.

"Шпигун, який мене кохав" (The Spy Who Loved Me), 1977 р.

Десятий фільм бондіани та рекордсмен за кількістю вибухів. У стрічці "Шпигун, який мене кохав" їх аж 34, а це найбільше число з усіх більш ніж 20 фільмів.

У Північному морі безслідно зник радянський атомний підводний човен з цінною секретною системою на борту, яку треба вберегти від злочинців. Укотре рятуючи світ, Бонд знайомиться із російською жінкою-агентом. Вони певний час діють разом, аби не дати божевільному злочинцеві Стромберґу втілити свій задум і знищити життя на Землі. Для цього у Джеймса є крутий спортивний автомобіль, здатний плавати під водою і стріляти ракетами.
"Місячний гонщик" (1979)
"Місячний гонщик" ( Moonraker ), 1979 р.

Події фільму починаються з викрадення під час транспортування космічного шатлу "Місячний Гонщик". Як наслідок, літак падає, шатл зникає, а у Джеймса Бонда з'являється нове завдання.
Агент 007 з'ясовує, що божевільний американський мільярдер має на меті знищити всіх людей на планеті та згодом населити її надлюдьми, яких виростить на своїй космічній станції. Бонд знешкоджує хімічну зброю злочинця та вкотре рятує світ.

"Тільки для ваших очей " (For Your Eyes Only), 1981 р.

Цю стрічку часто називають найкращим фільмом бондіани за участі Роджера Мура. Британські військові втопили в Іонічному морі секретне устаткування , а дістати його хоче не лише Агент 007, а і його радянські колеги. Тож упродовж стрічки Бонд наввипередки змагається з радянськими розвідниками, а допомагає йому красуня з арбалетом на ім'я Мілена.
"Восьминіжка" (1983), титри
"Восьминіжка" (Octopussy), 1983 р.

Колега Бонда, Агент 009, гине під час доставки в резиденцію англійського посла у Східній Німеччині яйця Фаберже, яке виявляється підробкою. Є підозра, що Радянський Союз продає коштовності на аукціонах, щоб профінансувати свої проекти на Заході. Аби з'ясувати правду, агент 007 вирушає до Індії, де зустрічається з фатальною жінкою на прізвисько Восьминіжка.
Згодом Бонд виходить на слід радянського генерала, який мріє розв'язати третю світову війну та захопити всю Європу.
"Вид на вбивство" ( A View to a Kill ), 1985 р.

Це останній фільм про Джеймса Бонда, в якому знявся Роджер Мур. У "Виді на вбивство" агент спокусив рекордну для бондіани кількість жінок — 4. Та все ж фільм отримав багато негативних відгуків, його не сприйняли ні критики, ні глядачі.

У стрічці Бонду доводиться боротися з продуктом генетичних випробувань нацистів Максом Зоріним та його помічницею Мей-Дей. Зорін хоче знищити центр науково-технічних досліджень США . Аби виправити ситуацію, Бонду доводиться побувати в СРСР та Франції, а кульмінація стрічки відбувається на мості "Золоті ворота" в Сан-Франциско.
"Вид на вбивство" (1985)

1987 - 1989

Тімоті Далтон

Знявся лише у 2 фільмах франшизи. Єдиний Бонд, якого не номінували на жодну премію.
"Іскри з очей" (1987)
"Іскри з очей" ( The Living Daylights ), 1987 р.

Один з найбільш закручених сюжетів фільмів про Джеймса Бонда. Дія стрічки починається на військовій базі в Гібралтарі, де Бонд і ще двоє агентів тренуються. Раптово на базі з'являється радянський агент" і, замість фарби, стріляє справжніми кулями. Бонду вдається вбити агента і врятуватися самому.
З Гібралтару 007 мандрує до Чехословаччини, потім у місто Танжер, а згодом – у зону бойових дій в Афганістані. Тамтешнього наркобарона забезпечує зброєю подвійний агент, який колись працював на КДБ.

"Ліцензія на вбивство" ( License to kill ), 1989 р.

Старий друг Джеймса Фелікс гине від рук колумбійської наркомафії. Дружину Фелікса вбивають, а його згодовують акулам. Агент 007 нехтує всіма правилами та вирушає на пошуки злочинців, аби помститися за друга та звершити справедливість.
"Іскри з очей" (1987)
Після 1989 року виробництво бондіани зупинилося на кілька років. Причиною став судовий процес між кінокомпаніями MGM/United Artists та Sony Pictures, оскільки остання планувала зняти свій фільм про Бонда, залучивши до роботи колишнього співавтора Яна Флемінга Кевіна Макклорі.

1995 - 2002

Пірс Броснан

Знявся у 4 стрічках бондіани, кожна з яких стала успішною.

"Золоте око" (Goldeneye), 1995 р.

Це перший фільм бондіани, який знімали не на основі книги Флемінга, а за оригінальним сценарієм. Джеймс Бонд вирушає до Росії на пошуки до Росії на пошуки терористів, які захопили управління новим секретним збройним комплексом "Золоте око".
"Золоте око" (Goldeneye), 1995 р.

Це перший фільм бондіани, який знімали не на основі книги Флемінга, а за оригінальним сценарієм. Джеймс Бонд вирушає до Росії на пошуки терористів, які захопили управління новим секретним збройним комплексом "Золоте око".
"Завтра не помре ніколи" (1997)
"Завтра не помре ніколи" ( Tomorrow Never Dies ), 1997 р.

Ціллю Джеймса Бонда у цій стрічці став один із найбагатших та найвпливовіших людей планети на ім'я Еліот Карвер. Медіамагнат звик отримувати те, що хоче, за будь-яких умов, і зараз у нього на меті приєднання Китаю до комунікаційної імперії. Щоправда, справи йдуть не так, як хотілося би Карверу, і він готовий на відчайдушні кроки для здійснення своїх бажань, навіть якщо це спричинить третю світову війну. Тож Агенту 007 укотре необхідно рятувати світ від божевільного.

"І цілого світу замало" (The World Is Not Enough), 1999 р.

Терористи викрадають дочку англійського бізнесмена Роберта Кінга та вимагають викуп у розмірі $5 млн. Доньці Кінга вдається втекти, та сам бізнесмен гине від рук терористів. Завданням Джеймса Бонда є оберігати дівчину та з'ясувати, хто стоїть за вбивством її батька. Фільм отримав "Золоту малину" за невдалу другопланову роль Деніз Річардс.
"Помри, але не зараз" (2002)
"Помри, але не зараз" ( Die Another Day), 2002 р.

Це остання стічка із Пірсом Броснаном у ролі Бонда. Вона стала двадцятою за ліком і вийшла у день 40-річчя франшизи.
За сюжетом, конспірацію Агента 007 у Північній Кореї викрили і він більше року провів за ґратами. Згодом його вдалось обміняти на корейця, якого Бонд вважав мертвим. Агент, всупереч наказу, втікає з лікарні, аби завершити почате.

2006 - ...

Деніел Крейг

Перший в історії Бонд-блондин. Початково контракт Крейга передбачав зйомки у 4 фільмах франшизи, та 2012 року актор продовжив термін ще на 4 стрічки.
"Казино "Рояль" ( Casino Royale ), 2006 р.
Книга "Казино "Рояль" стала першим твором Флемінга про Джеймса Бонда. Її екранізація потрапила у Книгу рекордів Гіннеса за найбільшу кількість переворотів автомобіля – 7. Одна стрічка з назвою "Казино "Рояль" вже існує. Цей "неофіційний" фільм про Бонда зняли 1967 року, а Агента 007 у стрічці зіграв Дейвід Найвен.
"Квантум милосердя" (Quantum of solace), 2008 р.
Сюжет розвивається буквально за годину після подій "Казино "Рояль". Стрічку знімали в рекордній для бондіани кількості країн: Панамі, Італії, Англії, Австрії, Чилі та Мексиці. "Квантум милосердя" — перший фільм франшизи, у якому не лунає відома фраза "Бонд, Джеймс Бонд".
"007: Координати "Скайфолл" (Skyfall), 2012 р.
Перший фільм бондіани, який знімали у Китаї та над яким працював режисер-володар премії "Оскар". Перерва між 22 і 23 фільмом франшизи становила аж 4 роки – це найдовший розрив між стрічками, якщо не враховувати періоди зміни головного автора. "Скайфолл" ніяк не пов'язаний з книгами Яна Флемінга, а назву фільм отримав на честь родового маєтку Джеймса Бонда.
"007: Спектр" (Spectre), 2015 р.
Прем'єра 24-го фільму про Джеймса Бонда в Україні відбудеться 5 листопада. Цей епізод є найдорожчим в історії бондіани. Згідно зі сюжетом, Бонд отримує зашифроване послання від невідомого, яке виводить агента на слід терористичної організації "Спектр".


Поділіться спецпроектом з друзями:

Усі права захищені. © 2005—2015, ПрАТ "Телерадіокомпанія "Люкс", Сайт "Телеканалу новин 24".