"Листи на фронт" – волонтерський проект про красу, що сильніша за зброю

ІВАН КРАВЧИШИН ("ТРЕМБІТА-КІНО") ТА ДОМІНІКА ДИКА (МАЙСТЕРНЯ "ТРЕТІ ПІВНІ") ЗБИРАЮТЬ ГРОШІ НА ЗЙОМКИ НОВЕЛИ "ЩЕДРИК"
"Листи на фронт" – це послання не тільки тим, хто зараз боронить нашу землю на сході Батьківщини, це послання до кожного, хто не байдужий і живе Україною. Бо фронт не тільки там, де стріляють. Фронт у кожному із нас. Наша зброя – це краса, бо краса має силу не менш могутню ніж обладунки бійця! Краса – вічна, а обладунки - тлінні.

Недавно вийшов друком календар "Україна. ЛИСТИ НА ФРОНТ. 2016", у якому представлено старовинне жіноче вбрання різних регіонів України, а в ролі моделей переважно матері, дружини і сестри українських солдатів. Кошти від продажу календаря автори проекту планують спрямувати на випуск відеоновели "Щедрик", присвяченої однойменній музичній композиції в обробці Миколи Леонтовича (більше відомій у світі як "Carol of the Bells"). У "Щедрику" також зніматимуться діти українських вояків, волонтерів, а також діти-переселенці. Його мета – створити відеовізитку України, щоб остаточно визначити місце "прописки" знаменитого гімну Різдва – ""Щедрика" (Carol of the Bells"), за музичної обробки Миколи Леонтовича. 12 дітей, які будуть одягнені як 12 місяців у красиві українські строї, співатимуть "Щедрик". До участі спеціально залучили не "маститих професіоналів", а звичайних дітей, бо тільки через них, через їхні чисті очі можна передати ту неповторну емоцію очікування дива, що панує саме перед Різдвом. Кожна дитина буде перебувати в центрі стилізованої композиції, представляючи певний місяць року та якусь частину України. Проект передбачає виготовлення музичного 7-хвилинного відеоролика, календаря, постерів та поштівок, документального фільму тривалістю 26 хвилин про історію кожної дитини в контексті останніх подій в Україні.
Підготовка
Термін: серпень 2015 – вересень 2016

Виготовлення костюмів та декорацій, відрядження для відбору дітей та виготовлення костюмів, початок зйомок документального фільму.

Витрати: $20 000
Зйомки
Термін: жовтень 2015 – жовтень 2016

Зйомки, оренда студій та устаткування, оплата послуг технічного персоналу, написання музичного та запис звукового супроводу, фотосесія кожної дитини.

Витрати: $25 000Презентація та показ проекту відбудуться 1 грудня 2016 року
Монтаж
Термін: жовтень - листопад 2016

Монтаж відео, музичної частини та звукового супроводу, створення комп'ютерної графіки, монтаж документального фільму, виготовлення макетів та друк постерів, календарів, поштівок.

Витрати: $20 000
Режисер, сценарист та продюсер. Його художній фільм "Stop revolution" брав участь у конкурсних програмах міжнародних кінофестивалів у Карлових Варах, Котбусі, Бергені та ін. Документальний фільм "В пошуках ковчега" отримав головний приз "Золотий кедр" на міжнародному кінофестивалі в Бейруті. Удостоєний щорічної премії "Телетріумф" 2004 року та визнаний найкращим режисером року.
Іван Кравчишин
Дизайнер, стиліст, фотограф. Випускниця Української академії образотворчого мистецтва та архітектури, член Спілки дизайнерів Украіни.
Працює в етностилі, джерело натхнення - традиційний український одяг, працює з сучасними українськими дизайнерами, створює образи для магазинів українського дизайнерського одягу.
Домініка Дика

Підтримати проект

рахунок у ПриватБанку:
5168 7572 0212 0970
PAY-PAL lystynafront@gmail.com

За детальнішою інформацією звертайтеся за телефонами:
+38 096 701 34 39
+38 066 342 15 53

Марко

"Першим знімали саме Марка. Він родом зі Львова, а батько хлопця несе службу під Маріуполем. Маркові 5 років і він буде господарем п'ятого місяця – травня.

У проекті будуть задіяні тільки три хлопці – у березні, травні та листопаді. Основне травневе свято - це Трійця (Зелені свята). Кожна дитина матиме свій оберіг, який вона даруватиме Матері-Україні. У Марка ж буде цілий ритуал, який називається "Водіння зеленого Куста" – древній, ще дохристиянський звичай, коли молоді дівчата ворожать на судженого.
Це неймовірно красиве дійство супровожується хороводами. Кожна дівчина в'яже на зеленого Куста стрічку і загадує на свого обранця."

Гануся

"Гануся Собко родом із Києва, її батько - член "Правого сектору", а мати - активний волонтер. До речі, на зйомки Ганусю привозив саме батько, коли був у відпустці. Мама тоді саме відвозила чергову партію провізії на Схід.

Гануся буде господинею червня, шостого місяця року. У червні відзначаємо день літнього сонцестояння і свято Івана Купала. Тож тоді сплетемо багато вінків і всі вони пливтимуть голубим плесом Синевиру, де й відбуватимуться зйомки. Розпалимо вогнища, а дівчата й хлопці перестрибуватимуть через них."

Софія

"Дівчина буде господинею грудня та завершуватиме естафету передачі оберегів для Матері-України.
Софія вже має досвід зйомок у кіно (художній фільм "Політ золотої мушки"), тож для неї немає нічого незвичного в роботі перед камерою.

"Грудень – це Різдво, це тайна вечеря. Всі дванадцять дітей стануть перед камерою поруч з Матір'ю-Україною, яка триматиме на руках однорічну дитину – господиню січня."

Анна

Анна із Кіровограда, її батько загинув в одному з боїв під час АТО.
Вона дуже жвава, життєрадісна та артистична дівчинка. Вона була першою дитиною, якій не довелося розповідати, що робити під час проб. Ми просто з відкритими ротами фотографували, бо Анна працювала на випередження.

Ми не знаємо, у кого вона набралася чи де навчилася всього, але жести її були завершеними, а постава - це сама досконалість!
Дівчина буде господинею жовтня, і саме з неї ми будемо розпочинати зйомки новели "Щедрик". Чекаємо, коли пожовтіє листя в тунелі закоханих у Клевані (Рівненська обл.), і гайда до роботи!

Ліна

"Ліна родом з Червонограда, її батько - активний учасник подій на Майдані. Дівчинка буде господинею серпня, адже її бабуся та батько роблять серпневі обереги - маковейчики.

Коли ми вперше її побачили, то зрозуміли, що саме таким світлим та спекотним повинен бути образ серпня. Звісно, під час зйомок основної частини все буде зовсім інакше, але вже зараз очевидно, що це буде грандіозно!"

Підтримати проект також можна, придбавши календар

Розмір: 32х46 см
Ціна: 250 гривень для доброчинців з України та 30 доларів для громадян інших країн
Звертайтеся за телефонами:
+38 096 701 34 39
+38 066 342 15 53

можете надіслати кошти на рахунки:
у ПриватБанку
5168 7572 0212 0970
і PAY-PAL lystynafront@gmail.com

Усі кошти від реалізації підуть на виробництво новели "ЩЕДРИК" з циклу "ЛИСТИ НА ФРОНТ"

Календар

Андріана

"Пані Андріана з Добромиля, що у Львівській області. Її син –артилерист, командир вогневого розрахунку. Саме тоді, коли ми її знімали, тривали запеклі бої під Дебальцевим, під час яких її син потрапив в оточення.
Пані Андріана була стривожена. І хоча зовні намагалася цього не показувати, весь біль, уся материнська туга була в її очах!
І ще одне цікаве спостереження. Коли жінка прийшла на майданчик, то цей тягар переживань ніби гнув її додолу – вона була згорблена, але коли ми її гарно вбрали, вона глянула на себе і засяяла посмішкою. Бо це була не просто красива жінка – вона вже почувалась панною-царицею, як і личить у такому одязі.
Уже згодом, коли ми прямували вулицею до місця зйомок (вони відбувалися в Шевченківському гаю у Львові), то всі люди, які прийшли на екскурсію, кланялися, ніби почет!
Це неймовірно вражало своєю непідробністю!"
Наталя Олексів та Анна Назаревич
"Ми довго думали, якими повинні бути образи цих персонажів? Бо, з одного боку не хотілося опускатися до "шароварщини", з іншого, потрібен був потужний зв'язок з традиціями нашої рідної землі. Тому образ Наталі у великому вінку "Сонце", який навмисне зібраний зі зразків головних уборів декількох регіонів (Покуття, Гуцульщини, Опілля та Східного Поділля), створено для того, щоб об'єднати звичаї і додати до них нотки сучасності, бо, на щастя, подекуди на Західній Україні весільні традиції в одязі збережені, їх дотримуються на різних урочистостях. Цей образ несе світло і надію.
Стосовно образу Анни ми одразу вирішили, що він повинен мати драматичну тональність - звісно, що її додасть калина! Вона оспівана в багатьох піснях як символ відданості й пожертви! Тому калиновий вінок на голові нашої героїні відразу змінює настрій на мінорний і показує, що перед нами серйозна історія про непрості речі. Епізод, коли ягоди калини, що спадають з вінка, перетворюються на краплі крові, якраз додає емоціям тієї глибини, яку потрібно було передати."

Ольга

"Жінка працює журналістом у газеті, але зараз у декретній відпустці - доглядає за маленькою дитиною. Чоловік Ольги на передовій, уже другий рік служить у загоні "Звіробій".

Образ було створено на основі гуцульського одягу. Хоча Ольга киянка, але є в її погляді щось задиристе, бунтарське і гірське! Ми навмисно не доробляли весільний головний убір і не покривали їй голову хусткою, як личить заміжній жінці, ми хотіли зробити світлину-спогад про те, як вона готувался до весілля, коли ще все довкола було безтурботним і всі були разом...
...хоча гіркота погляду пробивається навіть через світлу посмішку і передає неспокій та переживання за коханого."

Юля

Юля родом зі Львова, а її чоловік уже другий рік у Попасній.
Весь цей час жінка активно волонтерить.

Для Юлі нам надали із запасників Музею арітектури й побуту у Львові прикрасу салбу – монети, нашиті на тканину. Це дуже коштовна річ, її спеціально зважували (цього вимагає регламент). Працівники музею запевняли, що вони роблять таке вперше як виняток для нашого проекту.
Салба - це ще й монетка, яку дарував похресниці хрещений батько, коли тримав її до хреста. Цей дарунок мав захищати від будь-якої напасті. Тому буковинки й одягали ці монети як оберіг, а не як демонстрацію багатства, як думає більшість!
Буковинка-берегиня, спокій і довершеність – Юля Гордійчук. Хоча насправді вона активна, як вогонь, і рудий колір волосся зайвий раз підтвреджує це, підкреслюючи подвійний смисл світлини.

Придбати календар

Розмір: 32х46 см
Ціна: 250 гривень для доброчинців з України та 30 доларів для громадян інших країн
Звертайтеся за телефонами:
+38 096 701 34 39
+38 066 342 15 53

можете надіслати кошти на рахунки:
в ПриватБанку
5168 7572 0212 0970
і PAY-PAL lystynafront@gmail.com

Всі кошти від реалізації підуть на виробництво новели "ЩЕДРИК" з циклу "ЛИСТИ НА ФРОНТ"

Допоможіть втілити проект у життя, поділіться із друзями:

Усі права захищені. © 2005—2015, ПрАТ «Телерадіокомпанія "Люкс"», Сайт «Телеканалу новин 24».