Чому корисно грати у футбол: аргументи від Уляни Супрун

Грати у футбол корисно
Грати у футбол корисно / Український інститут майбутнього

Заняття спортом, у тому числі футболом, приносить чимало користі організму людини. Воно покращує як психічне здоров'я, так і фізичне.

Головні переваги заняття футболом навела в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

До слова: Супрун пояснила, чому корисно дивитися футбол та вболівати за улюблену команду

Як і будь-яка фізична активність, регулярна гра у футбол робить нас щасливішими — ми здоровіше харчуємось, покращуємо здоров’я, позитивно впливаємо на самооцінку та зменшуємо стрес.

Футбол — це й хороше кардіотренування, що покращує аеробні здібності та здоров’я серця і судин, допомагає тримати в нормі вагу та покращує тонус м'язів, позитивно впливає на силу і витривалість. 

Навчає координації, сприяє спільній роботі та обміну, вчить "думати на ходу", допомагає підвищити навички концентрації, наполегливості та самодисципліни, підвищує впевненість та самооцінку.

Гра у футбол як ліки — багато досліджень вказують на користь цього виду фізичної активності для людей будь-якого віку.

Цікаво, що навіть існує практика "ходячого футболу" для людей літнього віку. Її створили, щоб люди за 60 могли грати у футбол (вони роблять це значно повільніше, майже зі швидкістю ходьби), водночас зменшити ризики дискомфорту та появи травм.

Є докази, що футбол в різних форматах тривалості тренувань і навантаження — корисний вид фізичної активності в разі хронічних хвороб — діабету 1 та 2 типу, гіпертонії, ожиріння, багатьох захворювань м'язів, кісток і суглобів (остеоартрит, ревматоїдний артрит, остеопороз), синдрому хронічної втоми та навіть депресії.

Читайте також: Як заняття спортом впливає на роботу мозку

Фізична активність сама по собі може бути джерелом стресу. Командні ігри, такі як футбол — це адреналін. Ми напоготові та серце калатає. Але будь-яка фізична активність схоже на відволікання — поки ви тренуєтеся, ви не думаєте ні про що, крім тренування та гри, і тим самим заспокоюєтеся.

Гра у футбол — це хороша стратегія подолання психічних розладів та соціалізації.

Командні види спорту пов’язані з активним виділенням окситоцину — важливого гормону та нейромедіатора, що знеболює та заспокоює. Кілька досліджень про роль окситоцину в соціальній поведінці показали, що він підвищує позитивні соціальні емоції. Окситоцин бере участь у співпереживанні, довірі, щедрості, альтруїзмі, згуртованості, співпраці та (соціальній) мотивації.

Футбол (як і співи чи забіги) породжує стан соціального потоку та виділення окситоцину, внаслідок чого виникає стан спорідненості. Це корисно в подоланні розладів, коли ми почуваємося самотніми чи ізольованими.

Навіть більше — футбол як вид фізичної активності часто використовують в стратегіях громадського здоров’я та поширення здорового способу життя.

Одним з цікавих прикладів в цьому напрямку є кейс Ісландії. Де з допомогою залучення підлітків до занять фізичною активністю, зокрема футболом, вдалося зменшити рівень вживання алкоголю та наркотиків серед молоді. 

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук