Дворазова олімпійська чемпіонка Семеня стала футболісткою, їй заборонили змагатися з жінками

Кастер Семеня
Кастер Семеня / jvw5.co.za

Дворазова олімпійська чемпіонка в бігу на 800 метрів Кастер Семеня розпочне кар'єру футболістки. 28-річна спортсменка увійшла до складу південноафриканської команди JVW.

Клуб посідає друге місце в лізі провінції Гаутенг і націлений на те, щоб вийти в національну лігу.

Читайте також: Американська легкоатлетка побила світовий рекорд росіянки, який тримався 16 років: відео

Через закриття трансферного вікна Семеня не зіграє за клуб у 2019 році, але буде тренуватися з командою, щоб підготуватися до наступного сезону.

Я вдячна за цю можливість і ціную любов і підтримку, яку я вже отримую від команди. Я з нетерпінням чекаю цієї нової подорожі й сподіваюся, що зможу зробити для клубу все можливе,
– сказала Семеня.

Як відомо, Семеня не була допущена до чемпіонату світу 2019 з легкої атлетики через правила IAAF, який забороняє спортсменкам з підвищеним рівнем тестостерону брати участь у змаганнях без прийому гормональних препаратів.

У липні Швейцарський федеральний суд позбавив південноафриканську легкоатлетку Семеню права змагатися з жінками.

Що відомо про справу IAAF проти Кастер Семені

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій вирішила провести розслідування, в ході якого виникло питання про справжню статеву приналежність Кастер Семені. За даними австралійської газети Sydney Morning Herald, спортсменка виявилася гермафродитом, в її організмі виявлені яєчка. Як доказ цього факту зверталася увага, зокрема, на відсутність жіночих рис у фігурі та зовнішності спортсменки.

Однак у результаті проведених гендерних тестів було доведено, що Семеня є жінкою. Особливість її організму полягає в природно високому рівні чоловічих гормонів. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій зажадала медикаментозної корекції цього стану спортсменки, проте у 2015 році Спортивний арбітражний суд за позовом іншої легкоатлетки, Д'юті Чанд, постановив, що така вимога незаконна. Втім, Семеня поки не добилася права брати участь у змаганнях з легкої атлетики.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук