Медики стверджують: для чого потрібно пити більше чистої питної води?

Медики стверджують: для чого потрібно пити більше чистої питної води?
Медики стверджують: для чого потрібно пити більше чистої питної води? / Фото з відкритих джерел

Всі знають, наскільки важливо для організму підтримувати правильний водяний баланс. Але ще більше важливо, дотримування правильного питного режиму, якщо ви регулярно займаєтесь спортом. Вода й спорт нерозривно пов'язані між собою.

Під час будь-якої фізичної активності організм втрачає вологу, але ж тіло людини на 80% складається з рідини. Щоб заповнити ці втрати, спортсмен повинен вживати необхідну кількість рідини. Це може бути під час тренувань, або відразу після.

Розберемо детальніше, для чого пити багато води:

По-перше, вода дозволяє позбутися надмірної ваги. Як правило, не завжди голод, який відчуває людина, пов'язаний з реальним апетитом. Буває і так, що організму просто потрібна рідина, а ми починаємо його напихати різними продуктами. Якщо людина відчуває спрагу, то багато процесів в організмі починають загальмовуватися або взагалі припиняють діяти. Це стосується й перероблювання жирових клітин. Тому якщо ви націлені схуднути, то вода повинна стати вашим другом в повсякденності.

По-друге, вода допомагає надати вашому обличчю свіжого вигляду. Річ у тім, що рідина може позбавити шкіру зморшок, а отже, подарувати свіжість, молодість та красу. В одному з досліджень жінкам потрібно було щодня споживати певну норму води. Виявилося, що в кожної зморшки на обличчі розгладилися. При цьому представниці прекрасної статі не змінювали ні своїх харчових звичок, ні способу життя, ні косметичних засобів.
По-третє, вода є чудовим очисником. Взаємодія сухої шкіри й рідини призводить до покращення природних процесів. Завдяки регулярному вживанню води шкірний покрив стає чистішим, оскільки тіло очищається і від продуктів життєдіяльності, й від токсинів.

По-четверте, вода дозволяє позбутися болю, особливо головного. Складно в це повірити, але якщо вас мучать хворобливі відчуття в ділянці голови, то не тягніться одразу до болезаспокійливих засобів. Спробуйте просту чисту питну воду. Досить часто головний біль утворюється через зневоднення. Тому ковток вологи може допомогти вам у цьому питанні.

По-п’яте, полегшити роботу вашого серця допоможе теж вода. Річ у тому, що серце набагато складніше працює при нестачі вологи – кров по артеріях і венах починає загальмовуватися, оскільки стає набагато густішою. Відповідно, при вживанні води ситуацію можна виправити в кращу сторону. Медики стверджують, що оптимальним буде вживати для грамотної роботи серця не менше п'яти склянок води в добу. І нарешті, чиста питна вода сприяє поліпшенню роботи головного мозку. Адже цей орган на 85 відсотків складається з води. Нестача рідини призведе до негативного впливу на вашу пам'ять, увагу та концентрацію.

Якість – вирішальний фактор:

Ми перерахували всю користь від води, проте, водночас, вода повинна мати певні властивості. Це найважливіша умова, інакше організм не отримає належного насичення, не зможе втамувати спрагу. По-перше, це має бути чистий продукт, від якого буде дійсно користь. Якщо ви турбуєтеся про своє здоров'я, забудьте про водопровідну воду назавжди! Те, що тече з-під крана, можна використовувати винятково для технічних цілей, навіть після кип'ятіння.

Саме склад є другою важливою умовою. Що він кращий, то швидше ви забудете про спрагу. По суті, якщо говорити про якісний продукт, то для насичення буде потрібно набагато менше рідини, а це й легше для організму (зокрема для нирок), і вигідніше, адже витрати на придбання води будуть меншими.

Що ж повинно бути присутнім у складі? Це рівень лужності й жорсткості, наявність таких компонентів, як кальцій, натрій, калій, магній, фториди. Таким багатим складом, як правило, мають лише підземні води, які й характеризуються своїми корисними властивостями.

Третя умова – це доступність. Зараз надзвичайно зручно замовляти воду на замовлення додому, а не купувати в супермаркетах у невеликих місткостях.

Чи існує альтернатива воді? Ті, хто підтримує здоровий спосіб життя, напевно пробували використовувати газовану воду або модні сьогодні ізотоніки. Але це не зовсім вдалі варіанти. Гази, що містяться в содовій чи ізотоніках, можуть викликати здуття живота. Краще віддати перевагу чистій воді з багатим мінеральним складом.

Автор: Назарій Дзюбановський

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук