Спортивне безкультур'я: як бургери та пиво затьмарюють спорт в Україні

1998
Спортивне безкультур'я в Україні
Спортивне безкультур'я в Україні / Фото із відкритих джерел

Чому в Європі під час спортивних змагань кожен перехожий підтримає спортсменів, підбадьорить їх, а в Україні можуть послати "куди подалі"? Як так виходить, що у Львові людям начхати на спортивні змагання, бо вони мають власні справи та пріоритети? Сайт 24 каналу хоче розповісти вам про спортивне безкультур'я в Україні.

Днями у Львові відбулися одні з наймасштабніших змагань з тріатлону в Україні – міжнародний Відкритий Кубок Львова з тріатлону (Lviv Triathlon Open Cup). У "місті Лева" зібралося понад 400 спортсменів з усіх куточків України: професійні тріатлети та аматори віком від 20-ти до 60 років.

Що таке тріатлон?
Олімпійський вид спорту, який включає у себе три складові: плавання, їзду на велосипеді та біг. Змагання проходять на кількох стандартних і безлічі нестандартних дистанцій. Починаючи зі самого заснування, популярність тріатлону зростає значними темпами і тепер щорічно включає в себе тисячі змагань з сотнями тисяч учасників у всьому світі. У 1994 році було оголошено про включення тріатлону до програми Олімпійських ігор.

Читайте також: Найкращі тріатлоністи України перевірили свої сили на відкритому Кубку Львова

Ці змагання стали взірцем проведення спортивних заходів в Україні. Організатори для видовищності наважилися перекрити центр міста, через який пересувається величезна кількість автомобілів та людей. Все це зробили заради того, щоб глядачі могли насолодитися справжнім святом спорту. Але, з'явилося одне "але", через яке це свято фактично зіпсувалося.

І це "але" називається безкультур'я людей в Україні, з яким зіткнулися учасники і організатори Кубка Львова. Деякі люди не реагували на попередження поліцейських і волонтерів, кидаючись під колеса велогрупи учасників змагань. Байдужі перехожі вступали у словесну перепалку з організаторами турніру, ставлячи свої амбіції вище інших. І це при тому, що всі люди могли спокійно перейти вулицю, просто почекавши поки проїде чергова група велосипедистів.

"Хай ваші спортсмени бігають на стадіонах", – саме таку реакцію деяких перехожих отримали учасники і організатори змагань. Були й випадки, коли люди поспішали в "МакДональдс" чи випити пива у центрі міста. Один з перехожих навіть заявив, що у нього вдома розморожуються млинці, і попри всі застороги волонтерів – перебіг дорогу перед групою спортсменів.

Читайте також: Спорт IQ. Тріатлон

Чому люди не можуть у вихідний день, неділю, замість походу на бургер чи посиділки в барі міста, просто вийти подивитися на масштабне спортивне дійство у центрі міста, яке відбувається раз на рік? Про який розвиток спорту та молоді в Україні може йти мова, коли наші люди так байдуже ставляться до масштабних спортивних івентів...

Втім, також хочеться звернути увагу і на людей, які у прохолодний осінній день прийшли підтримати спортсменів теплими оплесками та словами підтримки.

Зазначимо, що інформація про змагання і перекриття міста курсувала в соціальних мережах та місцевих ЗМІ за місяць до старту. Організатори навіть розвісили таблички з фотографіями про перекриття дороги по всій дистанції змагань і розклеїли попередження по маршрутних таксі Львова.

 


Інформація про перекриття доріг курсувала у всіх місцевих ЗМІ


Таблички з інформацією про змагання висіли по всьому місту

Також варто звернутися увагу на те, як місцеві ЗМІ висвітили цей захід. Одне з видань назвало "грандіозним колапсом" перекриття доріг на міжнародних змаганнях з тріатлону в Україні. У коментарях на Facebook люди гнівно висловлювалися про перекриття доріг.

Читайте також: "Пішов геть, козел безрогий": агресивна водійка прокатала патрульного на капоті


Більшість коментарів у соцмережах – гнівні

У Європі досвід проведення таких заходів напрацьований роками. Варто згадати Берлінський, Нью-Йорський, Гонконгський та інші марафони, де перекривають центри справжніх міст-гігантів. Чого вартий лише марафон у Токіо, коли в день забігу на вулиці виходять близько 2 мільйонів уболівальників, організувавши живу стіну від старту до фінішу. Токійський марафон по праву заслуговує звання найбільш видовищного марафонського забігу в світі.

У підсумку хочеться побажати всім українцям підтримувати вітчизняний спорт і не перешкоджати проведенню спортивних заходів, бо спорт і молодь – це розквіт нації.

Автор: 24 Канал
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук