Спортивний арбітражний суд дискваліфікував російську легкоатлетку, яка перемагала на Олімпіаді

- Читать новость на русском
Юлія Гущина дискваліфікована

Спортивний арбітражний суд (CAS) дискваліфікував двох російських спортсменок за вживання допінгу. Покарали спринтерку Юлія Гущина та Анну Назарову (Кляшторна), яка спеціалізується на стрибках у довжину.

Рішення CAS стосовно Юлії Гущиної винесено на підставі повторних перевірок. У пробах, узятих у спортсменки на чемпіонаті світу в Тегу (2011 рік) і Олімпійських іграх в Лондоні (2012 рік), виявлений туринабол. Гущина дискваліфікована на 4 роки з дати тимчасового відсторонення – 27 березня 2017 року. Анулювання підлягають результати спортсменки, показані з 1 вересня 2011 року по 31 грудня 2014 року. Серед них – золота медаль командного чемпіонату Європи 2011 року, золото чемпіонату світу (2013 рік, естафета 4х400 метрів) та срібло в цій же дисципліні на Олімпіаді-2012. Та варто відзначити, що Гущина була позбавлена нагороди Олімпіади-2012 ще у 2017 році. Тоді всю російську команду дискваліфікували після виявлення в пробах Антоніни Кривошапки допінгу. 

Читайте також: Жданов обіцяє боротися у WADA за відлучення росіян від спорту: у Росії вже різко відреагували

При цьому це не вперше росіянку позбавляють медалей з Олімпіади. Перевірка зразків з Пекіна-2008 року партнерки Юлії Гущиної з естафетного бігу Юлії Чермошанської призвела до виявлення в неї двох заборонених речовин – станозололу та мастабалу. Рішенням дисциплінарної комісії Міжнародного олімпійського комітету від 16 серпня 2016 року вона була дискваліфікована з Олімпійських ігор в Пекіні 2008 року і позбавлена золотої олімпійської медалі. Разом з нею була дискваліфікована і втратила золоті медалі вся жіноча збірна Росії з естафетного бігу 4×100 метрів на пекінській олімпіаді.

Рішення CAS відносно Ганни Назарової (Кляшторний) винесено на підставі повторної перевірки. У пробі, взятій у спортсменки на Олімпійських іграх в Лондоні (2012 рік), теж було виявлено туринабол. Назарова (Кляшторна) дискваліфікована на 2 роки з дати тимчасового відсторонення – 17 травня 2017 року (термін дискваліфікації вже минув). Однак анулюванню підлягають результати спортсменки, показані з 08 серпня 2012 року по 31 серпня 2014 року.

 

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук