Супрун пояснила, чому корисно дивитися футбол та вболівати за улюблену команду

Перегляд футбольних матчів покращує психічне здоров'я
Перегляд футбольних матчів покращує психічне здоров'я / ФК" Карпати"

Перегляд футбольного матчу – не лише хороша можливість розважитися. У такий спосіб людина дбає і про своє психічне здоров'я.

Про це розповіла виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook. Вона назвала три головні переваги перегляду футбольного матчу.

Читайте також: Як життя в місті впливає на психіку: цікаві факти від Супрун

Відчуття емпатії

Коли ми дивимося гру, ми почуваємося частиною команди. Це відбувається завдяки так званим дзеркальним нейронам – тим самим, що дозволяють нам відчувати емпатію. Це явище дозволяє відчувати зв'язок і спільність без вербального спілкування та безпосередньої розмови.

Випуск дофаміну або кортизолу в мозок

Якщо команда, за яку ви вболіваєте виграє або грає добре, мозок починає випускати нейромедіатор дофамін, який безпосередньо бере участь у регулюванні центрів мотивації та задоволення. Ця реакція працює й у зворотному напрямку – якщо команда програє, вивільняється кортизол.

Читайте також: Неочікувана користь регулярного сексу: деталі

 Сповільнення розвитку деменції

Переглядання футболу має вплив і на когнітивні навички. Перегляд старих футбольних матчів із “золотого фонду” сповільнює розвиток деменції. Це пов’язано з так званою емоційною пам’яттю. Коли ми переживаємо піднесені емоції, переглядаючи матч, це може стимулювати спогади, потенційно посилювати діяльність мозку.

Джерело: 24 канал
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук