Триразовий олімпійський чемпіон з плавання розбив молотком контейнер з допінг-пробою

Сунь Ян
Сунь Ян / Фото з відкритих джерел

Триразовий олімпійський чемпіон з плавання Сунь Ян розбив пробірки з аналізами під час візиту допінг-офіцера.

Про це повідомляє звіт антидопінгової панелі Міжнародної федерації водних видів (FINA).

Скільки, скільки? Проти 43 російських спортсменів відкрили справу через допінг, підозрюють 298 осіб

У вересні минулого року офіцер допінг-контролю з асистентами відвідала будинок спортсмена, який розташований в провінції Чжецзян.

У звіті FINA, які опинилися в розпорядженні Sunday Telegraph, йдеться, що під час візиту допінг-офіцерів мати спортсмена попросила охоронця принести молоток в кімнату, де Сунь Ян проходив тестування. Далі описується, як лікар збірної Китаю запропонував Суню розбити пробірки з кров'ю, щоб зіпсувати зразки.

Спочатку Сунь не хотів здавати аналізи, але погодився здати тільки кров, відмовившись від аналізу сечі. Лікар команди одразу звинуватив допінг-офіцера в некомпетентності.

Пізніше офіцер допінг-контролю, яка перебувала в іншій кімнаті, почула звук битого скла. Під час процедури відбулися й інші порушення: Сунь кілька разів залишав кімнату за згодою допінг-офіцера, хоча цього робити не можна.

Читайте також: Дискваліфікація російського біатлоніста принесла Україні три золоті медалі

Раніше антидопінгова панель FINA заявляла, що Сунь Ян не порушував правил, однак це рішення намагається оскаржити Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA).

Через проблеми з документацією FINA не пред'явила китайському спортсмену звинувачень в порушенні антидопінгових правил, обмежившись попередженням. А команда Суня стверджує, що порушень не було.

Хто такий Сунь Ян?
Дворазовий чемпіон Лондона-2012 і переможець Ігор в Ріо. У 2014 році він відбував тримісячну дискваліфікацію через вживання забороненого препарату, про яку Федерація плавання Китаю повідомила тільки після закінчення відсторонення.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук