Чотири епізоди, у яких фігурує колишній соратник глави Білого дому, є занадто чутливими для уряду країни, яка глибоко залежить від фінансової та військової підтримки США, тому українські політики чудово усвідомлюють небажання Трампа щодо подальшого розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера справи про потенційні зв'язки президента Штатів та його передвиборчої команди з Росією, пише The New York Times.

Читайте також: Уряд гальмує розслідування щодо Манафорта в надії укласти із Трампом угоду, – Лещенко

Рішення про припинення розслідування антикорупційним прокурором було ухвалене в украй делікатний момент, оскільки адміністрація Трампа тоді була на фінішній прямій щодо ухвалення рішення про надання Україні протитанкових комлексів під назвою Javelins, йдеться у статті.

2 березня Пентагон оголосив про остаточне схвалення продажу для України 210 ракет "Джавелінів" та 35 пускових установок. Наказ про припинення розслідування щодо Манафорта надійшов на початку квітня, продовжує автор публікації Ендрю Крамар.

Володимир Ар'єв, член парламенту, який є союзником Президента Петра Порошенка, легко визнав, що Київ мав намір відкласти розслідування щодо діяльності Манафорта "у довгий ящик".

У будь-якому разі, ми не будемо дратувати провідних американських чиновників. Ми не повинні псувати відносини з адміністрацією Трампа,
– цитує видання політика.

Новий уряд призначив спеціального прокурора (Сергія Горбатюка – "24") для виявлення корупції в колишній адміністрації. До кінця минулого року спеціальний слідчий відкрив близько 3000 справ, у тому числі чотири, пов'язані з консультуванням Манафорта президента-втікача Віктора Януковича та його Партії регіонів.

Наказ, виданий у квітні, заблокував ці чотири розслідування. Як зазначено у повідомленні ГПУ, справа проти Манафорта не була закрита, однак Горбатюку заборонили збирати докази чи допитувати свідків.

У нас немає повноважень продовжувати розслідування,
констатував Горбатюк.

За два місяці до того, як українська влада заморозила розслідування, спеціальний слідчий ГПУ запропонував Мюллеру співпрацю шляхом обміну свідченнями та висновками. За словами Горбатюка, у січні він надіслав у Міністерство юстиції США лист, проте не отримав відповіді. Згодом ця пропозиція втратила силу, оскільки він більше не вповноважений проводити розслідування проти Манафорта.

Читайте також: Манафорта запідозрили у махінаціях проти Тимошенко

Однак Україна зробила ще дещо, аби перешкодити намаганням спецпрокурора Мюллера. Так, українські правоохоронці дозволили виїхати до Росії потенційному свідку можливої змови команди Трампа з РФ, таким чином, свідок став недоступним для допиту.

"У спецпрокурора з'ясували, що колишній київський офіс-менеджер Манафорта Костянтин Килимник мав контакти з російською розвідкою. Килимник також перебував під слідством в Україні через звинувачення у шпигунстві, однак, попри це у червні 2017 року він безперешкодно зміг виїхати з країни. Під час виборчої кампанії Килимник двічі зустрічався з Манафортом. Минулого грудня американський суд заявив, що Килимник "зараз перебуває в Росії", зазначає Крамар.

Водночас команда Мюллера, на відміну від українських політиків, які бояться образити Трампа, не втрачає інтерес до зв'язків Манафорта з Росією, підсумовує журналіст.

Хто такий Пол Манафорт? Американський юрист, лобіст і політичний консультант. Був радником Віктора Януковича та займав посаду керівника виборчого штабу Дональда Трампа. Наразі перебуває під слідством декількох федеральних агентств. Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні щодо можливих незаконних зв'язків виборчого штабу Трампа з російським керівництвом. Манафорт також перебуває під слідством за можливі порушення податкового законодавства та відмивання грошей, зокрема й в інтересах Януковича. 30 жовтня 2017 року Манафорт здався ФБР. Йому пред'явлено звинувачення за 12 епізодами.