Ексміністр оборони Південної Кореї здійснив спробу самогубства в СІЗО, – ЗМІ

11 грудня 2024, 09:06
Читать новость на русском

Колишній міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен намагався покінчити життя самогубством у в'язниці Сеулу. Він там перебуває за звинуваченнями у нещодавніх заворушеннях у країні.

Наразі йде розслідування щодо оголошення воєнного стану в Південній Кореї. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на південнокорейське видання Yonhap.

Дивіться також Політична криза у Південній Кореї може зіграти на руку Росії, Китаю та КНДР

Ексміністр оборони Південної Кореї залишається в ізоляторі 

Про інцидент виданню Yonhap повідомив представник пенітенціарної служби у середу, 11 грудня.

Спроба самогубства була невдалою. Тепер Кім Йон Хен перебуває в камері ізолятора.

За повідомленням голови виправного закладу, стан здоров'я колишнього міністра оборони Південної Кореї залишається стабільним.

Нагадаємо, що 3 грудня південнокорейський президент Юн Сок Йоль оголосив введення "надзвичайного воєнного стану" у країні. Після цього у Кореї розпочалися заворушення.

Через декілька годин уряд визнав це рішення недійсним і скасував його.

Юн Сок Йоль та його дружина фігурують у низці корупційних скандалів, через що мають низький рівень довіри народу. Воєнним станом президент намагався зберегти свою владу, але це йому не допомогло.

Тепер йому заборонили виїжджати з країни та розпочали розслідування щодо введення воєнного стану.

Криза у Південній Кореї може вплинути на ситуацію в Україні

У Південній Кореї намагалися оголосити імпічмент президенту Юн Сок Йолю. Наразі цього зробити не вдалося через неявку депутатів правлячої партії.

Однак згодом Демократична партія Кореї заявила про наміри провести спеціальну сесію 11 грудня, щоб повторно розглянути законопроєкт про імпічмент Юна. Там кажуть, що наполягатимуть на цьому знову і знову.

Ця партія не займає проукраїнської позиції. Її представники заблокували постачання летальної зброї для України. Окрім того, демократи вимагали відсторонити кожного чиновника, який підтримає відправлення південнокорейських інструкторів, щоб протидіяти армії КНДР.

Також Демократична партія підтримує політику примирення із Північною Кореєю. 

Це усе може зіграти на руку Росії, Китаю та КНДР. Лідери цих країн спостерігають за розвитком подій у Південній Кореї та сподіваються, що ця криза підірве військову присутність і вплив США у регіоні.