Про це під час слухань у Палаті Представників Конгресу США повідомила помічниця держсекретаря Маніша Сінгх.

За її словами, Росія не надала можливості США проінспектувати російські об’єкти щодо знищення хімічної зброї. Таким чином, Москва не надала гарантій незастосування хімічної зброї в майбутньому, що було умовою для незапровадження нових санкцій.

Читайте також: Нові докази в отруєнні Скрипалів: чи введе Британія санкції проти Росії

Ми плануємо запровадити другу хвилю надзвичайно жорстких санкцій в межах закону щодо контролю над хімічною та біологічною зброєю і забороною її використання,
– наголосила Сінгх.

Вона додала, що запровадження санкцій заплановане на листопад 2018 року.

Початковий раунд санкцій обмежує експорт у Росію товарів і технологій США з міркувань національної безпеки, включаючи електроніку, лазери і деякі спеціалізовані технології видобутку нафти і газу. Такі дії можуть блокувати сотні мільйонів доларів експорту.

Нагадаємо, британський прем'єр-міністр Тереза Мей назвала імена підозрюваних у виконанні замаху на життя Сергія Скрипаля та його доньки Юлії 4 березня у Солсбері. Ними виявилися двоє офіцерів ГРУ Росії Олександр Петров та Руслан Боширов.

Після цього британський міністр безпеки Бен Воллес заявив, що президент Росії Володимир Путін несе кінцеву відповідальність за отруєння "Новачком" Скрипалів на території Британії.

Що таке санкції? Елемент правової норми, що встановлює невигідні наслідки у разі порушення правила. Санкція є одним із засобів спонукання до дотримання норми права. Стандартна норма права може бути викладена у вигляді формули "якщо → то → інакше", де "інакше" – це санкція.