Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Стан доріг, торгівля з окупованим Донбасом та високі тарифи: відверте інтерв'ю з Кістіоном

   Гість програми "Лівий берег" з Сонею Кошкіною – Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

   Стосунки із Гройсманом

   – Більшу половину свого виробничого життя ми працювали в одній команді. Я не можу підтвердити, що він мав якусь принципову позицію щодо мого призначення. Коли формувався новий уряд, він мені задав просте питання, чи буду я з ним працювати. Я звісно погодився, хоча розмови про конкретну посаду не йшлося.

   Після того, як був сформований уряд, всі були дуже різні. Проте сьогодні – ми згуртувалися як команда, яка спрямована на один результат.

   Робочі обов’язки

   – Мої повноваження спрямовані не на те, щоб контролювати міністрів, а щоб допомагати їм вирішувати певні завдання. А в першу чергу, допомагати вирішувати питання, які виникають на стикові міністерств.

   Стан українських доріг

   – Питання відновлення українських доріг – це базовий пріоритет діючого уряду. На початок діяльності уряду ми оцінили стан справ. Ця галузь в попередні роки фінансувалась лише залишками з бюджету, цих коштів вистачало лише на поточне утримання. Звісно, це призвело до негативних наслідків – боргів, арешту державних підприємств. Ми вирішили, що потрібно реанімувати ці підприємства, які можуть виконувати свою роботу.

   Ми знайшли фінансові ресурси, щоб погасити борги. А з квітня почали ямковий ремонт на дорогах загальнодержавного, регіонального та обласного значення.

   – Нам вдалося провести ремонт дороги Одеса – Рені. Я пишаюсь ремонтом доріг в західному регіоні.

   Робота Кабміну

   – Найправильніша оцінка уряду і Прем’єр-міністра – це думка українців. Той обсяг роботи, який був зроблений в поточному році, в рази більший, аніж в попередні роки. Але і цього не достатньо. Наприклад, в Україні 170 тисяч кілометрів доріг державного значення. 90% з них потребували ремонту. Але наш пріоритет – не створити компанії в політичному плані, а підійти систематично до вирішення цієї проблеми.

   Ми взяли на себе зобов’язання привести українські дороги до нормального технічного стану. Цей процес завершиться орієнтовно в 2017-2018 році,

   Кошти для ремонту доріг

   – В проекті державного бюджету передбачено 14,5 мільярдів гривень на ремонт доріг. Окрім того, є кошти міжнародних фінансових організацій на реконструкцію доріг. Наприклад, на ремонт доріг Київ – Полтава, Київ – Одеса, а також під’їзних шляхах до Києва.

   Високі тарифи на комуналку

   – З часів незалежності уряд і держава завжди боролися з тарифами. Завдяки ресурсам з державного бюджет утримувалися низькі тарифи, але проблематика не вирішувалася. Створювали лише схеми, де процвітала корупція.

   Ми повинні направляти ресурси бюджету не на утримання низьких тарифів, а на підвищення рівня життя українців.

   Оцінка роботи Бальчуна

   – Команда, яку очолює Войцех Бальчун, – одна із кращих. Таке підприємство, яке має також і стратегічне значення, довели до такого стану не за рік і не за три. Бальчун зумів дещо стабілізувати цю ситуацію.

   Є інформація, що він не зекономив обіцяних 7 мільярдів гривень. Проте якщо в 2015 році "Укрзалізниці" отримала збитків на 15 мільярдів, то в 2016 році, за прогнозами, підприємство вийде на прибуток 300 мільйонів гривень. А щоб вийти на прибуток, потрібно ще усунути збитковість.

   Торгівля з окупованими територіями

   З окупованих територій ми отримуємо вугілля марки А в обсязі близько 9 мільйонів тонн у рік.

   – Вугілля там видобувають українські компанії, які зареєстровані на території України і сплачують податки в державний бюджет. Є багато компаній, які ведуть бізнес в плані поставки вугілля. Звісно, це дуже ризиковано.

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук