Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда, коментуючи наміри Верховної Ради ухвалити постанову про введення візового режиму з РФ.

Експерт нагадав: про необхідність введення візового режиму з Росією політики говорили і раніше. Але при цьому треба не забувати про українців, які, часто нелегально, працюють у Росії. За різними оцінками, їх в Росії – близько 4 мільйонів осіб.

У випадку візового режиму і, вочевидь, Москва цей варіант прораховувала, будуть організовуватися масові депортації українців. Людей можуть використати в якості інструменту гібридної війни. Адже вони живуть у російському інформаційному середовищі. Якщо їх позбавлять роботи в Росії, проведуть ідеологічну накачку і повернуть в Україну, то це спричинить достатньо серйозні проблеми,
– переконаний політолог.

Водночас Євген Магда вважає, що введення візового режиму не завдасть Україні особливих економічних збитків.

"Щодо економічних втрат, то всіх, які могли, ми вже зазнали. Економічні відносини з Росією згортаються не перший рік. Товарообіг, як зазначив Петро Порошенко, впав у 5 разів", – зауважив він.

Крім того, за словами політичного експерта, навряд чи рішення про візовий режим будь-яким чином вплине на врегулювання конфлікту на Донбасі.

Росія постійно демонструє, що не прагне до будь-яких переговорів по врегулювання ситуації на сході України. Мінські умови малодієві, тому оглядатися на них потрібно, але не треба абсолютизувати,
– говорить експерт.

Також Євген Магда вважає, що розрив дипломатичних відносин із Росією не призведе до ще більшого погіршення стосунків між двома країнами, яких і так практично немає. Але той, хто це ініціює, переконаний він, в очах світової спільноти виглядатиме менш конструктивним. Тому Україна собі цього дозволити не може.

Нагадаємо, Голова Верховної Ради Андрій Парубій пропонує запровадити візовий режим з Росією. Це викликало дискусії серед політиків, одні виступають за, інші ж вважають, що нічого хорошого з цього не буде.