Стрітення є одним із найдавніших свят. Перші згадки про нього можна знайти у творах Отців Церкви, які датуються ще III століттям. Урочисто свято почали відзначати під час правління імператора Юстиніана, пише 24 Канал.

Читайте також Привітання зі Стрітенням Господнім 2023: гарні картинки для найрідніших

Історія Стрітення Господнього

Стрітення у перекладі зі старослов’янської мови означає "зустріч" та "радість". Саме цього дня новонароджений Ісус зустрівся з праведником Симеоном у Єрусалимському храмі.

Згідно зі Старим Заповітом – жінка, яка народила хлопчика, впродовж 40 днів не могла заходити в храм. А коли цих 40 днів минало, то треба було принести Господу жертву. В знак подяки приносили однорічне ягнятко, а на відпущення та прощення гріхів – голуба. Якщо ж сім'я була не багатою, то замість ягняти приносили двох голубів.

Що означає Стрітення Господнє - історія та традиція свята

Що означає Стрітення Господнє – історія та традиція свята / Фото з відкритих джерел

Тож 15 лютого Діва Марія і Йосиф з маленьким Ісусом прийшли в храм, щоб принести Богу подяку за сина. В храмі їх зустрів Симеон. Йому було звіщено, що він не помре допоки не побачить Христа. Про цей день Бог попередив його завчасно і чоловік протягом багатьох років смиренно очікував найважливішу зустріч у своєму житті.

Взявши Ісуса на руки, Симеон виголосив такі слова: "Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, Світло на просвіту поганам і на славу народу Твого Ізраїля!". Так він виконав обряд посвячення і став одним зі свідків Божественного походження Спасителя.

Також саме після цієї події Симеона почали називати Богоприємцем.

Історія та традиції святкування Стрітення Господнього 2023

Історія та традиції святкування Стрітення Господнього 2023 / Фото Canva

Традиції відзначення свята Стрітення Господнього

  • Згідно з народними віруваннями у свято зима зустрічається із весною. У давнину навіть існували дохристиянські традиції: співати пісні-замовляння на теплу погоду та ранню весну.
  • Віряни 15 лютого відвідують богослужіння у храмі.
  • Також існує традиція освячувати свічки та воду. У народному уявленні такі свічки можуть захистити дім від різних нещасть, а вода має цілющі властивості й допомагає лікувати біль.
  • Ще цього дня заведено обідати всією родиною та прощати один одному образи.