Михайло Охендовський свою кар'єру у ЦВК почав ще 2004 року. Після помаранчевої революції захищав у суді як представник центрвиборчкому Віктора Януковича. Регіонали заповзятливість оцінили, і як тільки звільнилось місце голови у 2013 році, то зробили Охендовського розпорядником всіх виборів.

Після революції Гідності організація і проведення дострокових президентських виборів припала до душі вже нинішньому президенту.

Читайте також: Як Охендовського можна було відсторонити від керівництва ЦВК та чому це не зробила прокуратура

Життя на широку ногу у величезному маєтку, чисельна охорона і дорогі машини не взялись невідомо звідки. Чорна бухгалтерія партії регіонів засвідчила, що Михайло Охендовський міг собі дозволити розкіш. Та опинившись у центрі чергового корупційного скандалу, одразу все списує на політику, мовляв, його замовили.

От тільки не зізнається, хто його замовив . Тому в суд Охендовський прийшов в оточенні охорони. Обвинувачення виголошує сам заступник керівника Антикорупційної Прокуратури. Справа "чорної бухгалтерії регіоналів" – це справжній тест перед суспільством на профпридатність.

Захист в очільника ЦВК потужний. Аж 4 адвокати. Їхнє головне завдання – піддати сумніву висновки експертів про справжність підпису Охендовського у амбарній книзі Януковича, в якій записано, хто, скільки, і для чого брав готівки у чорній касі. Навіть саму "чорну бухгалтерію регіоналів" вони ставлять під сумнів.

Читайте також: Антикорупціонери заявили, що Охендовський може втекти

Вислухавши заяви сторін, суддя робить гуманний висновок. Михайло Охендовський йде додому без застави, без браслета і закордонний паспорт у його кишені.

З такими обвинуваченнями і такою свободою це шикарний натяк – тікай. Але Охендовський демонструє цілковиту впевненість. Та ще й лякає суд, який збирався відсторонити його від посади голови ЦВК, паралічем роботи органу. А в Україні проходять місцеві вибори.

Суддя, очевидно, злякався. Високопосадовець найвищого рангу, який 2 роки займає свою посаду не легітимно, якого обвинувачують у корупції, – залишається чинним головою ЦВК.

Читайте також: Охендовський зробив неочікувану заяву про закриття провадження щодо себе

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та антикорупційне бюро досягли мінімуму з того що хотіли. Охендовський поїхав додому майже щасливим. І обіцяє знову повернутися щоб поскаржитись у вищі інстанції на переслідування.

Нагадаємо, Михайла Охендовського підозрюють у тому, що він брав хабарі у розмірі понад 1 мільйон гривень.

13 грудня йому вручили повідомлення про підозру в аеропорту "Бориспіль".