"Звичайно, це ще не остаточне рішення. Дія наказу міністерства призупинена до розгляду справи по суті та набрання законної сили судовим рішенням. Мінекономрозвитку може оскаржити припинення дії наказу. Перша реакція заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова на рішення суду викликає подив. Говорити про "чесності та прозорості" і порушувати закони – це норма для людина, яка з усіх сил намагається бути взірцем державного управлінця нового типу? Нічого не змінилося – кулуарні рішення по балансу тому підтвердження", – цитує Зінченка uaprom.info.

На його думку, "чим довше при владі деякі представники з числа неореформаторов, тим менше вони згадують про ті принципи, на основі яких збиралися будувати нову державу – цілковите дотримання законності, категоричне неприйняття корупції, повна прозорість при прийнятті рішень в рамках міністерств і відомств".

Зінченко також висловив упевненість в тому, що наказ був прийнятий поспішно і враховував "тільки інтереси тіньового бізнесу країни – брухтозаготівників".

"У той час як металурги відчувають дефіцит стратегічної сировини і програють у конкурентній боротьбі і всередині країни, і на світових ринках. Страждають від цього всі – гірничо-металургійний комплекс, суміжні галузі, економіка України. При затвердженні балансу брухту з експортом 1,1 млн тонн інтереси металургів проігнорували. Як можна вивозити брухт, коли його дефіцит на внутрішньому ринку зростає з кожним місяцем? Ми не проти експорту брухту. Ми за розумний компроміс, який би влаштував усіх гравців ринку", – додав він.

Нагадаємо, 16 березня Окружний адміністративний суд Києва за позовом Об'єднання підприємств "Металургпром" призупинив дію наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №733 від 1 березня цього року про затвердження балансу споживання брухту чорних металів на внутрішньому ринку в 2016 році.