Міська рада свою позовну заяву обгрунтувала тим, що проведення масових заходів 5 і 6 січня біля Качанівської колонії суперечить вимогам чинного законодавства.

"До того ж, Качанівська колонія є спеціалізованим об`єктом, що охороняється", — йдеться у повідомленні міськради.

Ще одним аргументом проти встановлення наметів стало те, що їх планували поставити у зоні "червоних ліній", а, згідно з рішенням 13-ї сесії Харківської міської ради від 25 квітня 2007 року, встановлювати тимчасові намети та облаштовувати місця для відпочинку в межах "червоних ліній" заборонено.

До того ж організатори пікету не подали вчасно повідомлення про його проведення, що не дало можливості місцевій владі організувати проведення акції протесту таким чином, щоб вона не завдала шкоди здоров’ю як її учасникам, так і городянам, що не беруть участі в пікетуванні колонії.

Як ідеться у повідомленні, на суд відповідачі не з’явилися, всупереч тому, що їх попередили про судове засідання завчасно. Згідно із законодавством України, неявка в суд позивача не може бути перепоною для судового розгляду позову.

Позов Харківський окружний адміністративний суд розглянув і дійшов висновку, що проведення акції протесту біля стін Качанівської колонії суперечить чинному законодавству України.

Як повідомлялось, Юлію Тимошенко етапували у Качанівську колонію 30 грудня 2011 року.