Втікаючи від громадянської війни початку минулого століття, її мама виїхала з рідного Харкова аж на Далекий Схід і опинилася в Шанхаї. Там одружилася з італійцем Альфредо Демонжо.

Про кар'єру акторки маленькій Мілен залишалось хіба що мріяти. Зайва вага та косоокість робили її об'ктом глузувань у школі. Та варто було батькам назбирати гроші на офтальмологічну операцію, як життя Мілен докорінно змінилось. Дівчина худне і у 15 років стає фотомоделлю. Чутки про неймовірну красуню доходять до кінорежисерів і от у 17 вона потрапляє на екрани.

Далі були "Три мушкетери". Хоча справжній Леді Вінтер було понад 30 років – роль віддали українці, якій щойно виповнилось 23. І не прогадали. Фільм став справжньою сенсацією і не в останню чергу завдяки Демонжо. Далі більше. Роль подруги Жана Маре у Фантомасі – остаточно закріпила за нею титул улюблениці публіки.

Читайте також: Як киянка стала "залізною леді" Близького Сходу

Французькі чоловіки розділились: частина обожнювала Бріджит БардО, інша – Демонжо. Українка була на одному знімальному майданчику з Аленом Делоном, Івом Монтаном, Луї де Фюнесом. Її вродою захоплювався і Сальвадор Далі, і принц Чарльз, але обранцем акторки став син знаного письменника Жоржа Сіменона, який створив образ детектива Мегре.

У зрілому віці Мілен почало тягнути на батьківщину її матері. Зізнавалась: на зйомках чергового фільму, що відбувалися поблизу Харкова, було страшенно холодно, але їй на душі було тепло. Повертаючись до Франції, взяла зі собою української землі. Потім написала книгу спогадів про свою матір під назвою "Харківський бузок".

Цю ж назву харків'яни використали для фестивалю короткометражок, а Мілен Демонжо зробили почесним президентом. Актриса в боргу не залишилась і привезла до Харкова своїх друзів – П'єра Рішара, Алена Делона та Жана-Поля Бельмондо