Напівзгнилі, але свіжопофарбовані дерев'яні стіни, прогнуті за понад півстоліття балки перекриття, свіжа побілка, яка вже лущиться на підлогу і дірки в стінах та вікнах. Так виглядає школа у селі Озірці на Рівненщині. Будинок аварійний, тож батьки відмовились відпускати сюди на навчання своїх дітей.

Але далі незавершеного каркаса діло не пішло, тож батьки разом з вчителями самотужки зібрали гроші і дещо підлатали школу. Ще у 1990 поруч зі старою школою викопали яму під нову. Однак через брак грошей проект заморозили аж до 2010 року. У 2014 році нову школу таки відкрили, але у сусідньому селі, де живе чиновник, який за часів Януковича був головою району.

Читайте також: Хто винен у дефіциті шкіл в Україні

На початку 2016 року таки знайшли фірму-підрядника. Однак через те, що вона так і не змогла вчасно використати гроші, виділені державою, 6 мільйонів гривень повернулись назад до бюджету. І усе знову замерло. Цього разу проект разом з обіцянкою виділити 15 мільйонів гривень віддали місцевій будівельній фірмі з досить сумнівною репутацією.

От тільки назвати конкретних дат ніхто з чиновників не наважується. У забудовника бракує обігових грошей, а виділити кошти з бюджету може тільки сесія Рівненської облради. Не раніше ніж за місяць.