Знову не змогли підняти танкер Delfi: що відомо

Про перший результат повідомила компанія P&O Maritime Ukraine, яка виконує вищезазначені роботи. Відповідний допис з’явився на її сторінці у фейсбуці.

Важливо Аварію танкера Delfi планують визнати техногенною катастрофою: Криклій пояснив, чому

За словами представників P&O Maritime Ukraine, за кілька ранкових годин їм вдалося зростити 300-метровий сталевий трос. Він з’єднав кормову лебідку буксира "Австралія" зі стропом на носовій частині Delfi.

Дивіться відео з підняття такера Delfi 25 липня

Згодом у компанії повідомили й про другий результат. 300-метровий трос з'єднали з буксиром P&O Balqis і кормовою частиною танкера.

У P&O Maritime Ukraine підкреслили, що невдовзі має розпочатися основна частина операції.

Але, схоже, операція 24 липня вже завершилася. Річ у тім, що порвалися два троси, якими буксири збиралися тягнути затонулий корабель на берег. Сталося це зненацька.

Був гучний грюк, який супроводили бризки води. Роботи зупинено. Буксири збираються відпливати,
зазначає журналіст видання PavlovskyNews.

Також у мережі з'явилося відео інциденту.

Дивіться відео як рветься трос, якими намагалися підняти з мілини Delfi

Додамо, що в понеділок, 27 липня, обіцяють пресконференцію за участю капітана порту.

Що цьому передувало

У компанії зауважили, що напередодні підготовчі роботи з підйому танкера Delfi затягнулися до вечора через низку нюансів, що виникли під час операції. Так, потужні буксири не змогли підійти близько до берега, оскільки тягнути ці троси необхідно було на велику відстань. А саме до місця з'єднання з тросами, які раніше було закріплено на кормовій і носовій частинах танкера.

Протягом декількох годин за допомогою маніпулятора буксира Sea Ant намагалися протягнути до Delfi сталевий трос, прикріплений до кормової лебідки одного з буксирів. Однак до вечора це так і не вдалося: трос – довгий, важкий, його "вели" кам’янистим дном, і це ускладнювало операцію.

Зауважимо, що і перші дві спроби підняти танкер також закінчилися невдало.

До теми Чергова спроба підняти танкер Delfi: чому це знову не вдалося

Основне затонулий танкер Delfi біля Одеси

  • 21 листопада 2019 року через шторм біля берегів Одеси зірвало з якоря танкер під прапором Молдови. Зранку 22 листопада у районі пляжу "Дельфін" судно сіло на мілину і перекинулося.
  • До 1 квітня 2020 року власник танкера мав право самостійно забрати його з місця аварії.
  • 21 червня з танкера стався витік палива, що спричинило забруднення води. 26 червня місцевий пляж "Дельфін" закрили через витік нафтопродуктів.
  • Під час візиту до Одеси Володимир Зеленський обурився темпами ліквідації наслідків аварії танкера Delfi. Йому пообіцяли, що до 25 липня судно приберуть.
  • 24 липня прем’єр Денис Шмигаль доручив міністру інфраструктури Владиславу Криклію взяти на особистий контроль питання підняття танкера Delfi в Одесі. Відтак, власник судна має ще одну спробу підняти його власними силами. Якщо ж зробити це до кінця тижня йому не вдасться, товін повинен буде відмовитися від прав власності на танкер. Далі цим питанням займеться державна Адміністрація морських портів.