Артист у соцмережі наголосив, що російськомовним українцям треба подавати правильний приклад, а не "тикати грубо носом". Цимбалюк розповів і свою історію зі спілкуванням російською.

До теми Мова на передовій дає додатковий захист, – Тарас Тополя розповів, як мова рятує життя

Цимбалюк стикнувся з "русифікацією"

Актор зізнається, що він ріс в україномовному оточенні, але його теж торкнувся "шлейф" тотальної русифікації України у період Радянського Союзу.

Він розповідає, що після навчання у виші почав ходити на кінопроби.

99% матеріалу російською. Хочеш бути актором кіно – розмовляй російською… Отож, як результат, я теж, в певній мірі, став представником низької свідомості пересічного українця,
– заявив Цимбалюк.

Чому зараз важливо говорити українською

Артист каже, що мова – це душа народу, і зараз це питання дуже загострилось. Він додав, що ворог напав на регіони, де найслабша свідомість.

За його словами, є проста стратегія гівнокраіни (Росії – 24 Канал) – вона нав’язує росмову, переселяє туди своїх вже "тяжко хворих", нищить все українське і, як наслідок – з’являються представники "івашимінашим", як мінімум. "Все…цього достатньо, щоб люди повернули голову в бік Москви, а їх діти почали голосувати за Януковича", – вважає актор.

Зараз йде війна. Куди ще далі? Разом з цим, в жодному разі зараз не можна агресивно прискорювати популяцію української мови: тикати носом і грубо змушувати розмовляти українською російськомовне населення України! Чому? Бо за цим послідує зворотня агресія і ще більша неповага до українського,
– пояснює Тарас Цимбалюк.

Крім того, на його думку, офіційно скрізь все має бути державною мовою – обслуговувати в ресторанах – тільки українською, представники культури – повинні перейти на державну.

Має бути приклад, а не засудження

"Люди з будь-якою аудиторією мають подавати приклад – саме так з часом буде рости рівень українізації", – наголошує актор.

Але Цимбалюк зауважив, що в цьому не буде сенсу, якщо в Карпатах не будуть здавати житло переселенцям з Миколаєва, бо ті все життя розмовляли російською, бо це внутрішній конфлікт.

Далі, ще з’явилась когорта "розумників", котрі виправляють, висміюють людей, що вчаться розмовляти українською мовою. Це – дно. Навпаки, зараз цінні будь-які спроби та ініціативи!,
– заявив Тарас.

Він також "вклонився" тим, хто помиляється, але все ж намагається говорити українською. "Ви – майбутнє тієї бажаної трансформації! Отож, попереду великий шмат роботи. Але з’явилась фундаментальна ватерлінія – практично кожен тепер бачить де чорне, а де біле", – додає артист.


У коментарях шанувальники повністю підтримують актора:

  • "Є навіть "техніка переходу" для повністю російськомовних, як я. Мотивація та бажання – головне! Вважаю, що лідери думок, артисти, мають бути прикладом і відповідальними, в цьому питанні тим більше. Це була однією з мотивацій. А якщо двома словами – Україна прекрасна, бо в нас навіть вірмени щебечуть солов’їною".
  • "Дякую, що піднімаєте ці питання! Моя б воля, взагалі заборонила на території України спілкуватись російською. Куди не піди, між собою чути лише російськомовну діалектику. Ще й в столиці України. Але добре, що ми взяли цей курс".
  • "Я пропоную всім зайнятися собою, розвитком своєї української мови, культури, вивченням історії, а не підштовхувати одне одного до конфлікту. Коли мені закидали, що я "говорю на язике", то це викликало лише мою агресію. Кожен сам вирішить, коли і як він перейде, можливо хтось ніколи цього і не зробить".
  • "Не переходять вже лише ті, хто це вирішив не робити принципово. Це вони зневажають мову і тих хто розмовляє українською".
  • "Тарасе, дякую за чудовий допис! Хоч ніколи не розмовляла російською та ж і не задумувалась про мовне питання та вагомість мови загалом. Після повномасштабного вторгнення виникла лють та огида до всього російського, в тому числі і мови".
  • "Після всіх тих жахів, що пережили українці починаючи з 2014 і дотепер – мені не хочеться розмовляти російською і вже ріже вухо російська мова. Всередині все само протестує проти всього російського, противно все, що з ними пов‘язано".

До слова, перша леді Олена Зеленська в інтерв'ю німецькому виданню розповіла про те, що планує зробити після перемоги. Вона зізналась, що сіла б в машину одна, без охоронців, та просто поїхала за місто. "Дуже голосно увімкнула б музику, а тоді зупинилася б десь у гарному місці й просто дивилася на краєвид", – додала вона.