Apple готується до перенесення виробництва власних ґаджетів за межі Китаю

Apple готується до перенесення виробництва власних ґаджетів за межі Китаю
Apple готується до перенесення виробництва власних ґаджетів за межі Китаю / unsplash

Торгова війна між США та Китаєм не обійшла стороною й американських вендорів. Азіатські користувачі вже оголосили бойкот продукції компанії Apple, а самі купертінівці готуються суттєво скоротити темпи виробництва власних ґаджетів на території Піднебесної.

Інформаційне агентство Nikkei повідомляє, що Apple приступила до переговорів з ключовими партнерами (Foxconn, Pegatron, Wistron, Quanta Computer, Compal Electronics, Inventec та іншими) про можливе виведення з Китаю частини (до 30%) виробничих ліній.

Читайте також: Скандал з Huawei: найважливіші події

Причини. В якості основних причин такого рішення називаються зростання вартості робочої сили і ризик надмірної централізації виробництва в КНР. Зараз з 200 виробників, з якими співпрацює компанія, 41 компанія розташовується або безпосередньо в Китаї, або в Гонконзі.

Куди перенесуть лінії? Імовірно, складальні конвеєри частково "переїдуть" в Мексику, Індію, В'єтнам, Індонезію та Малайзію.

За даними Nikkei, наразі в Китаї збирається більше 90% продукції Apple, створюючи близько 5 мільйонів робочих місць, включаючи 1,8 мільйона розробників програмного забезпечення.

Процес перенесення виробництва. Очікується, що процес може зайняти до 18 місяців, хоча Apple, за даними джерела, ще не встановила точних термінів переміщення виробничих потужностей.

Раніше про готовність до переносу заводів вже повідомила компанія Foxconn – найбільший збирач iPhone.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук