Apple відмовилась від шифрування резервних копій: до чого тут ФБР

Apple відмовилась від шифрування резервних копій / Unsplash

Apple планувала зробити свій сервіс iCloud ще безпечнішим, додавши шифрування резервних копій. Однак керівництво компанії змінило свої плани, через скарги ФБР: така функція може завадити розслідуванням.

Що відоммо про шифрування даних iCloud

До теми: ФБР вдалося зламати iPhone без допомоги Apple: що про це відомо

Більше двох років тому Apple повідомила ФБР про свої плани запропонувати користувачам кінцеве шифрування (end-to-end) для даних з телефонів, які зберігаються в iCloud. Такий хід мав би збільшити захист користувачів від хакерів, а Apple не мала б способів розшифрувати зашифровані таким чином дані, повідомляє "Ліга.Tech".

Агенти ФБР в приватних переговорах з компанією Apple заперечували проти її планів. Вони говорили, що такий хід позбавить їх найефективніших засобів збору доказів проти підозрюваних з телефонами iPhone.

Офіційних коментарів щодо свого рішення Apple не дає. За непідтвердженими даними, компанія більше не хоче сваритися з офіційними чиновниками, які звинувачують її в захисті злочинців.

Випадки конфліктів з ФБР

Компанії вже доводилося захищатися в судах через звинувачення про виведення даних користувачів за рамки доступності державних агентств. Серед подібних випадків – позов ФБР проти Apple за доступ до iPhone стрілка в Сан Бернардіно в 2016 році. Тоді спецслужби самі відкликали позов, знайшовши підрядника, який зміг зламати телефон.

Інші версії відмови від шифрування

Інша версія відмови від кінцевого шифрування резервних копій iPhone в iCloud: турбота про користувачів. Apple хоче мати можливість повернути користувачам їх дані, якщо вони не можуть отримати до них доступ самі.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук