Айтішники проти: як український IT-сектор відреагував на ініціативу уряду Гончарука щодо ФОПів

Працівники IT-сфери незадоволені ініціативами нової влади
Працівники IT-сфери незадоволені ініціативами нової влади / Ілюстративне фото (shutterstock.com)

80% IT-фахівців України проти введення п'ятої групи ФОП. В опитуванні взяли участь 7177 фахівців, які в даний час працюють в IT-сфері.

Майже половина опитаних респондентів вважає, що IT-галузі потрібна не п'ята група, а реформа усієї податкової системи. Ще третина опитаних впевнені, що для IT достатньо третьої групи, повідомляє спеціалізований портал DOU.

Варто дізнатись: Який розмір податку змусить виїжджати з України IT-працівників

Не сумніваються в доцільності п'ятої групи лише 3% респондентів. При цьому, ще 14,2% готові її підтримати, але тільки за умови, що перехід буде добровільним. Загалом відсоток противників нововведення становить 86%.


Інфографіка DOU

91% фахівців впевнені, що перейти на п'яту групу ФОП змусять усіх.


Інфографіка DOU

Незалежно від відповідей на попередні питання, переважна більшість респондентів не вірить уряду і впевнена, що п'ята група створюється для усієї галузі незалежно від розміру IT-компаній.

Важливо: Гончарук анонсував проблеми для ФОПів

Відзначимо, що за даними Асоціації ІТ України, за перше півріччя 2019 року податкові надходження до бюджету країни від ІТ-галузі склали приблизно 8 мільярдів гривень. Це майже на 30% більше, ніж у першому півріччі 2018 року.

Що таке ФОП?Фізична особа-підприємець — фізична особа, яка реалізує свою здатність до праці шляхом самостійної, на власний ризик діяльності з метою отримання прибутку. Часто фіктивне підприємництво легко можна переплутати з реальним.

Втім, фіктивним підприємництвом вважається, до прикладу, реєстрація ФОП з метою зменшення оподаткування на великій компанії. В торговій мережі таким чином можуть реєструвати касирів. Або ж для одноразових операцій, валютної оборудки, після чого ФОП ліквідовували.

Які нововведення готує нова влада для ФОПів? 

Верховна Рада 18 вересня прийняла в другому читанні і в цілому законопроект про зменшення тиску на бізнес.

"За" проголосували 347 народних депутатів. У пояснювальній записці зазначається, що кримінальна відповідальність за фіктивне підприємництво "давно є одним із способів тиску на бізнес в Україні". Відповідно вносяться зміни ККУ, згідно з якими виключають ст. 205, яка визнає кримінально караним створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що фізичним особам-підприємцям не варто хвилюватись через наміри Кабміну. Однак інша справа із бізнесом, який спеціально відкриває велику кількість ФОПів, щоб сплачувати менше податків.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук