Чорна матерія існувала до створення Всесвіту

Темна матерія існувала до Великого Вибуху
Темна матерія існувала до Великого Вибуху / physicsworld.com

Виявляється, що Всесвіт може складатися з матерії, яка виникла до його народження. Цілком можливо, що фізики вже спостерігали загадкову матерію у різних дослідженнях, проте не зрозуміли цього.

Цілком ймовірно, що темна матерія існувала задовго до Великого вибуху, з якого, як заведено вважати, почалося існування нашого Всесвіту. Так вважає вчений балтиморського Університету Джона Хопкінса Томмі Тенканен. І хоч сама ідея не нова, фізик і астроном виклав математичне пояснення, яке підтверджує її вірогідність, про це повідомляє Newsweek.

Читайте також: Падіння метеора на Юпітері зафіксували на відео

Дослідження викриває новий зв’язок між фізикою елементарних частинок і астрономією. Якщо темна матерія складається з нових часток, які були утворені до Великого вибуху, вони могли вплинути на унікальний спосіб розподілу галактик у космосі. Цю умову можна використати для того, щоб виявити суть темної матерії й зробити висновки про часи до Великого вибуху, – розповідає Томмі Тенканен.

Наразі вчені не можуть пояснити, з чого складається 95% маси Всесвіту. Вони допускають існування гіпотетичних "темних" форм матерії й енергії, щоб пояснити великі прогалини у знаннях людства. Вважається, що на темну матерію може припадати до 27% маси Всесвіту в той час, як темна енергія відповідальна за 68%.

На "нормальну" матерію (тобто те, що ми бачимо) припадає лише 5%. На відміну від нормальної матерії, темна не світиться, а також взагалі не відбиває і не поглинає світло. Вчені лише допускають існування темної матерії, намагаючись дослідити її очевидний гравітаційний вплив на нормальну матерію.

Раніше вчені вважали, що темна матерія утворилася під час Великого вибуху, з якого й почалося існування Всесвіту. Проте саме те, що її досі не виявили, цілком може вказувати на помилковість такого твердження.

Якби темна матерія справді була наслідком Великого вибуху, тоді дослідники повинні були б спостерігати сигнал темної матерії під час різних експериментів у царині елементарних частинок, – додав Тенканен.

Дослідження Тенканена містить математичне обґрунтування, яке вказує на вірогідність існування темної матерії до Великого вибуху.

Фізик-теоретик Алан Гат вважає, що теорія Великого вибуху елегантно пояснює все, що сталося після виникнення Всесвіту. Проте все, що було до цієї події – залишається загадкою.

Теорія інфляційного всесвіту, з іншого боку, описує сам вибух і дає гіпотетичні відповіді на такі питання, – пояснив дослідник.

Тенканен каже, що швидке розширення простору могло призвести до створення великої кількості так званих "скалярних" частинок, які включають відомий бозон Хіггса, який відкрили у 2012-му році.

Ми не знаємо, що таке темна матерія. Але якщо вона якось пов’язана зі скалярними частинками, тоді вона може бути старшою, ніж Великий вибух, – сказав вчений.

Темна матерія
Тут зображено розподіл темної речовини, галактик та гарячого газу в ядрі злиття галактики Abell 520.

Що таке темна матерія?
Темна матерія – це загадкова гіпотетична речовина, яку вчені поки не виявили. На основі спостережень структур більших за розмірами галактик та їх інтерпретації у рамках теорії Великого Вибуху встановлено, що темна матерія становить 85% у Всесвіті. 

Оскільки темна матерія ще не спостерігалася, якщо вона існує, то взаємодіє зі звичайною баріоновою речовиною та випромінюванням, за винятком сили тяжіння.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук