Що відомо про шахрайські схеми? Як повідомляється на офіційному сайті ESET, при спробі інсталяції таких додатків на екрані пристрою з'являється безліч спливаючих вікон. Деякі з них ведуть до оформлення платних підписок або перекидають користувача на рекламні оголошення.

Читайте також: Російський додаток FaceApp: американська влада вимагає розслідування

Крім того, жертви отримують запити на отримання повідомлень, що є частиною шахрайської схеми.

На хвилі підвищеного інтересу до FaceApp зловмисники скористалися ситуацією і почали поширювати підроблені версії FaceApp Pro. У низці випадків шахраї створили фальшиві сайти, на яких можна скачати безкоштовну версію програми,
– йдеться в повідомленні ESET.

Як поширюються підробні версії FaceApp? Співробітники ESET виявили один з підроблених додатків FaceApp навіть в магазині Google Play. Через нього зловмисники завантажують шкідливе ПЗ з популярного файлообмінника. Крім того, небезпечні клони зараз активно рекламуються і поширюються через YouTube.

На момент дослідження один з таких роликів зібрав понад 150 000 переглядів, а число переходів за посиланням на завантаження програми перевищила 90 тисяч.

Як не стати жертвою шахраїв? Щоб не стати жертвою шахраїв, фахівці ESET рекомендують завантажувати додатки тільки з офіційних магазинів Google Play і App Store, звертаючи увагу на коментарі інших користувачів, рейтинг і число завантажень.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно