Новий дудл від Google – 29 лютого: навіщо потрібен та чим особливий цей день

29 лютого буває раз на чотири роки / Ілюстративне фото (pixabay)

29 лютого – дата, яка трапляється раз на чотири роки. Саме цей день "зайвий" у високосному році (насправді, звісно, геть не зайвий). А ще 29 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань та Касіянів день.

Щоб виокремити унікальність та особливість дати 29 лютого, Google присвятив їй дудл. На картинці, яку можуть бачити усі користувачі пошуковика, друга літера "О" у слові Google позначена цифрою "29". 

До теми: День святого Валентина: Google зробив тематичний дудл

А поруч з обох боків – цифри 28 та 1. У такий спосіб Google показує, що 29 лютого – останній день місяця та останній день календарної зими. 

Навіщо у лютому іноді є 29 число?29 число у лютому запровадили для того, щоб календарний рік відповідав астрономічному.

Річ у тім, що повний оберт навколо Сонця планета Земля робить більше, ніж за 365 днів, а саме – за 365,24219 дня. 

Щоб вирівняти ситуацію, один раз на чотири роки календарний рік має 366 днів. Такий рік називають високосним. 

29 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань. Європейська організація з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS спеціально обрала саме найрідкісніший день у році для, аби символічно нагадати про цю проблему. У невисокосні роки Rare Disease Day, звісно, також відзначають, але 28 лютого. 

29 лютого за церковним календарем – це Касіянів день (від імені святого Іоанна Касіяна Римлянина). У слов'ян, до слова, це день асоціювався з різноманітними демонічними впливами: зокрема, зростають ризики захворіти або й померти, а також будь-яка робота не ладуватиметься.

Що цікавого відбувалося 29 лютого

  • У 1288 Шотландія встановила 29 лютого днем, коли жінка може запропонувати шлюб чоловікові. У разі відмови той мав сплатити штраф.
  • У 1504 29 лютого Христофор Колумб використав місячне затемнення, аби залякати індіанців на Ямайці.
  • У 1712 році у Швеції після 29 лютого настало 30 лютого.

29 лютого 1940 року – день народження Вселенського патріарха Варфоломія. Йому виповнилося 80. Саме він вручив Україні Томос про автокефалію, чим завершив процес створення Православної церкви України. 

А ще 29 лютого 1940 року народився Йожеф Сабо – знаменитий радянський футболіст та український футбольний тренер.

 


Дудл від Google до 29 лютого

У народі кажуть, що цього дня не можна виходити з дому до сходу сонця, а також не варто сваритися і скандалити (гадаємо, цього не варто також робити й у будь-який інший день). 

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук