Інформація розміщена на офіційному сайті NASA, передає nv.ua.

Curiosity виявив у скельних породах Марса органічні молекули. Це так звані "жорсткі" органічні молекули в осадових породах, їхній вік приблизно 3,5 мільярдів років. На думку вчених, там раніше могло існувати озеро, тож тут могли накопичитись органічні речовини.

Читайте також: Як виглядає "серце" галактики: астрономи зробили дивовижний знімок

Ці органічні молекули, знайдені марсоходом, пов'язані з життям, хоча вони також можуть виникнути в результаті не біологічних процесів. Тобто знахідка не доводить на 100% існування життя.

"Марсохід Curiosity не визначив джерело органічних молекул. Ці молекули могли бути їжею для живих істот, але могли існувати і самі собою за відсутності життя на планеті, в будь-якому випадку знайдена органічна речовина містить хімічні підказки для вивчення планетарних процесів", – розповіла експерт Центру космічних польотів Годдарда NASA Дженніфер Ейгенброд.

Крім того, завдяки відкриттю Curiosity вчені змогли представити дані про сезонні зміни вмісту метану в атмосфері Марса протягом майже трьох марсіанських років, що становить майже 6 земних років.

Як вдалось з’ясувати, рівень метану змінюється, що теж може свідчити про біологічне походження цього метану.

Що таке Метан? Це найпростіша органічна молекула. В атмосфері він не може існувати не довше, ніж кілька сотень років після свого виникнення. Тож його існування свідчить про те, що щось продовжує його виробляти.

Більше новин, що стосуються новин зі світу технологій, ґаджетів та штучного інтелекту, читайте у розділі Техно