Hubble показав "близькі стосунки" двох галактик: неймовірний знімок

Hubble показав "близькі стосунки" двох галактик / Фото з вільних джерел

Із поверхні Землі нічне небо виглядає статичним, однак в поле зору телескопа Hubble потрапляють не видимі для людського ока явища. На новому знімку, який опублікувало Європейське космічне агентство, можна помітити не лише дві галактики на одному кадрі, але й їх взаємодію у вигляді "танцю".

Що відомо про галактики

До теми: Вчені шукають світло від перших зірок у Всесвіті

"Дует" галактик NGC 6286 та NGC 6285 в сузір'ї Дракона, який отримав загальну назву Arp 293, візуально змінюється під впливом гравітації космічних об'єктів один на одного.


Танцюючі галактики

Втрачаючи газ і пил, вони поступово стають все більш розмитими для спостерігачів із Землі.

Деякі галактики є більш близькими друзями, ніж інші. У той час як багато хто живе життям відлюдників, інші переміщаються до найближчих сусідів і виводять свої "стосунки" на новий рівень,
– йдеться на сайті ESA.

Саме це скупчення, відкрили ще в XIX столітті, воно розташоване в 250 мільйонах світлових років від Землі і на відстані 130 500 світлових років один від одного.

Не єдиний випадок

Зауважимо, телескоп Hubble, що перебуває в спільному володінні NASA і Європейського космічного агентства, вже зареєстрував чимало пар галактик, що помітно впливають один на одного.

Ознайомитися зі знімком в більш високій роздільній здатності можна за цим посиланням.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Автор: Єва Шварц
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук