Кондиціонер не потрібен: науковці знайшли новий спосіб порятунку від спеки

- Читать новость на русском
Науковці знайшли новий спосіб порятунку від спеки / Фото з вільних джерел

Дослідники із Массачусетського технологічного інституту винайшли новий тип віконного покриття для відбиття тепла. За даними науковців, близько 6% електроенергії, яка виробляється в США, використовується на роботу кондиціонерів, проте є альтернативний спосіб боротися із спекою.

Про це повідомляє 4PDA.

Читайте також: Xiaomi випустила розумний електричний обігрівач

Розроблена плівка залишається прозорою при температурі навколишнього середовища до 32 градусів. Але з ростом температури вона стає все більш і більш матовою. Як результат, покриття відбиває до 70% тепла від сонця, зменшуючи температуру всередині приміщення і знижуючи навантаження на кондиціонер.

Плівка стає матою при температурі вище 29,4 градусів
Плівка стає матовою при температурі вище 29,4 градусів

Для досягнення максимального ефекту блокування тепла дослідники впровадили в стандартний поліматеріал мініатюрні наповнені водою сфери. При температурі вище 29,4 градуса сфери починають стискатися, видавлюючи рідину і перетворюючись в зв'язку волокон поліматеріала. Це надає склу матовий зовнішній вигляд, блокує тепло і в той же час пропускає достатню кількість світла.

Відзначимо, що подібні плівки існували і раніше, але вони погано блокували тепло. А з новою розробкою температуру в кімнаті можна буде знизити від 39 градусів до 34 градусів. Навіть таке, здавалося б, незначне зниження температури дозволяє сильно зменшити споживання електроенергії.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук