LED-лампи становлять серйозну загрозу для людини: у чому причина

LED-лампи становлять серйозну загрозу для людини
LED-лампи становлять серйозну загрозу для людини / unsplash

LED-світильники вважаються технологією нового покоління в підсвічуванні, адже споживають менше електроенергії, ніж звичайні лампи, та ними можна управляти за допомогою смартфона. Однак французькі вчені дійшли висновку, що LED-світильники можуть нанести серйозну шкоду очам людей.

Яка небезпека від LED-світла? Як повідомляє Ubergizmo, у звіті Французького агентства з продовольства, навколишнього середовища, охорони праці та промислової безпеки (ANSES) йдеться, що світлодіод може бути потенційно "фототоксичним".

Читайте також: В процесорах Intel виявили нову уразливість: як уникнути витоку даних

Це означає, що такі лампи здатні привести до руйнування клітин сітківки ока і зниження гостроти зору.

Яке світло найнебезпечніше? ANSES ділить синє світло, яке виробляє LED-освітлення, на типи. Виділяють тепле світло лампи, яке представляє найнижчий ризик фототоксичності. Набагато небезпечніші LED-джерела "холодного" світла.

Інші наслідки від LED-світла. Дослідники також звертають увагу на хронічний вплив від ламп з низькою інтенсивністю, які можуть прискорити старіння тканини сітківки ока і сприяти розвитку різних захворювань. Наприклад, вікової дегенерації жовтої плями.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук