NASA підтвердило місце падіння індійського модуля "Вікрам", який розбився об поверхню Місяця

Місячний модуль "Вікрам" / timesnownews

У вересні Індійська організація космічних досліджень повідомила про втрату зв'язку з посадковим модулем "Вікрам", який повинен був сісти на поверхню Місяця. Відтоді регулярно проводилися пошукові операції, аж ось у NASA знайшли місце падіння модуля.

NASA підтвердило фотографії місця падіння "Вікрама", зроблені розвідувальним апаратом на орбіті супутника.

Цікаво: Астрономи вперше побачили кільце астероїдів іншої зоряної системи

Хто знайшов лендер

Фактично відкриття приписують астроному любителю Шаньмузі Субраманяну. Він є індійським програмістом та інженером-механіком, який відзначив важливі відмінності у фотографіях поверхні до та після на місці падіння місячного модуля.

Уламки, відкинуті ударом, були досить маленькими. Їх ледве можна було розгледіти на фото зробленому з орбіти. За даними NASA, знайдене сміття, на яке вказав Субраманяну, розташоване приблизно в 750 метрах від основного місця аварії.

Минулого тижня Індійська організація космічних досліджень заявила, що "Вікрам" зазнав аварії в 500 метрах від запланованого місця посадки, але не встиг зробити жодного фото.

Причини аварії

Вважається, що аварія була пов’язана з проблемою у гальмівних рушіях, хоча космічний корабель "Чандраян-2", який випустив лендер, все ще працює на орбіті Місяця, продовжуючи збирати дані.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук