NASA тестує в Антарктиді ровер для пошуку позаземних форм життя: відео

1309 Читать новость на русском
BRUIE / NASA

Агенція займається тестуванням підводного ровера, який у майбутньому буде досліджувати супутники Сатурна Енцелад, Європу та інші водні світи Сонячної системи. Апарат матиме низку технічних особливостей та буде розрахований на підводну роботу під льодовим покривом.

Апарат отримав назву BRUIE – Buoyant Rover for Under-Ice Exploration, або Плавучий ровер для досліджень під льодом, повідомляє Universetoday.

Читайте також: Цікаві факти про МКС: як створювали дослідницький бастіон людства у космосі

Цікаво, що апарат по суті не плаває, як субмарина, а швидше їздить зворотнім боком льодового покриву. Його плавучість притискає апарат до крижаного верху, що забезпечує необхідне для руху зчеплення.

Зараз BRUIE перебуває в Антарктиді, на австралійській дослідницькій станції "Кейсі". Протягом наступного місяця апарат пройде низку випробувань, більшість з яких будуть сфокусовані на перевірці можливостей BRUIE у зонах, де лід зустрічається з водою.

Ця межа становить особливий інтерес для науки, оскільки саме там можуть спостерігатися дуже активні хімічні процеси. З огляду на Землю у населених світах на цій межі вища концентрація різних живих організмів. Але навіть якщо організмів там не буде, сама поверхня може розповісти дослідникам про те, як формувався лід, а досліджуючи бульбашки газу можна буде зрозуміти, які біологічні та геологічні процеси відбуваються в цих далеких світах.

Апарат NASA BRUIE
Новий дослідницький апарат NASA – BRUIE / NASA

Довжина BRUIE – всього один метр. Він обладнаний двома колесами, камерами, освітленням і передавачами.

Тестування апарату

Під час попередніх тестів в Арктиці апарат деякий час працював автономно, передаючи інформацію через лід на базу, а звідти в Лабораторію реактивного руху НАСА. В Антарктиді апарат буде працювати повністю під контролем агенції.

Якщо перші тести пройдуть успішно, до нього прикріплять наукові інструменти для вимірювання пов'язаних з наявністю життя параметрів: вмісту кисню, солоності води, тиску і температури.

Мета тестування – домогтися, щоб BRUIE міг витримувати чотири місяці роботи під кригою.

Дивіться відео з новим апаратом NASA:

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук