Деталі дослідження. Як повідомляє SlashGear, в ході дослідження біоінженери створили гідрогелеву модель повітряного мішка, що імітує легені, у якого дихальні шляхи доставляють кисень в кровоносні судини.

Читайте також: Штучний інтелект допоможе людям із розладом мови: в чому особливість

Також фахівці провели експерименти на мишах, яким були імплантовані біонадруковані конструкції з використанням клітин печінки.

Дослідники відзначають, що однією з найбільших перешкод до створення функціональних замінників тканин була нездатність надрукувати складну судинну мережу, яка служить для транспортування поживних речовин всередині організму.

Як працює новий 3D-імплант – дивіться відео

Особливості нового імпланта. Співробітники Університету Райса запевняють, що розроблені ними органи містять незалежні судинні мережі – кровоносні судини в легенях і жовчних протоках та кровоносні судини в печінці. Ці мережі переплутані як фізично, так і біохімічно, а їх архітектура пов'язана з функцією тканин.

Перспективи. Кінцевою метою команди біоінженерів є можливість біодруку здорових і функціональних органів з використанням власних клітин пацієнта. Як результат, при їх пересадці у людини не повинно виникати відторгнення. Також це усуває потребу в донорах.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно